Алън Конъли поразява в добавеното време, докато Рокис зашеметява Сарс

Беше вечер на силна драма в Páirc Uí Rinn, тъй като Алън Конъли свободен в 66-ата минута сензационно грабна победата за Blackrock в началния кръг на Co-Op Superstores Cork Premier SHC. Резултат, който изглеждаше малко вероятен, когато играта наближи своя нормален край.

Звездата на Корк Конъли гръмна в действието, когато това беше от значение за тима, управляван от Луис Мълкуин.

Сарсфийлдс водеше с 0-17 до 0-13 с нормалното време. Но първо Конъли събра клирънс на Сарсфийлдс две минути след спирането, за да стреля към мрежата. След това Конъли се свърза с Майкъл О’Халоран, за да изравни. И когато Конъли беше фаулиран да се насочва към вратата, той прехвърли свободния удар от близък удар за победителя.

Резултат, който остави Сарсфийлдс, който пропусна дузпа през второто полувреме, шокиран при последния съдийски сигнал.

В мач, който също се удвои като полуфинал на дивизия 1 на лигата, първото полувреме може да беше с малко резултати, но беше стегнато и забавно и Даниел Хоган от Sarsfields беше този, който раздели стълбовете в първата минута, за да вземе търкаляне на топката. Беше последван от дупка от Арън Майерс (един свободен), за да отвори разлика от три точки след шест минути.

Но те позволиха на Blackrock да се върне в него, тъй като продължиха да вземат следващите пет точки. Роби Котър и три Конъли поставиха топки, сочещи пътя.

Междувременно Сарсфийлдс не вкара между шестата и 18-ата минута, но Джеймс Суини направи добро спасяване от Гавин Конъли.

И Суини беше този, който накара таблото да тиктака отново за тях, преди Конъли да извади още едно свободно, 0-6 на 0-4.

Сарсфийлдс записа последните три точки на полувремето от Майърс, Колм Маккарти и Суини, за да поведе с малко преднина от 0-7 до 0-6 при смяната на страните. И двете страни бяха виновни за неуспех, но трябва да се каже, че беше при трудни условия.

Sarsfields държат носовете си напред през третата четвърт, 0-13 до 0-10. И двете страни виждат как промените в головете се провалят, тъй като Cian McCarthy отказа Daniel Hogan и Tadhg Deasy, спасен от Alan Kennedy.

В сериозен повратен момент Блекрок изпусна дузпа, когато Шейн О’Ригън беше фаулиран, след като получи удар от удар на Уилям Кеърни. О’Ригън сам застана над дузпата, но ударът му мина високо и встрани от дясната греда.

Голямо отстъпление за Blackrock.

И все пак Майърс (завършил с осем точки) и Джак О’Конър добавиха точки, за да се придвижат с четири напред, влизайки в последните 10 минути. Този марж остана до късния, късен скок на Конъли и Блекрок, който извади шампионите от 2020 г. над линията.

Тази група C вече видя равенство между Шарлевил и Сейнт Финбар в петък вечер.

Голмайстори за Blackrock: A Connolly (1-9, 0-8 frees), R Cotter и M O’Halloran (0-3 всеки).

Голмайстори за Сарсфийлдс: А. Майърс (0-8, 0-2 освобождавания), Д. Хоган, Дж. Суини и Дж. О’Конър (по 0-2), Колм Маккарти, С. О’Риган и Катал Маккарти (по 0-1).

ЧЕРЕН КАМЪК: G Конъли; C Маккарти, A O’Callaghan, C O’Brien; Cathal Cormack, J Cashman, N Cashman; D Meaney, S Murphy; M O’Halloran, S O’Keeffe (капитан), M O’Keeffe; Дж. О’Съливан, А. Конъли, Р. Котър.

Резерви: T Deasy за J O’Sullivan (34), Ciaran Cormack за M O’Keeffe (39), D O’Farrell за D Meaney (47 inj).

SARSFIELDS: Кенеди; W Kearney, B Murphy, C O’Sullivan; C Roche, P Leopold, K Crowley; Колм Маккарти, К. Мърфи; J O’Connor, D Kearney, D Hogan; А. Майърс, С. О’Риган, Дж. Суини.

Резерви: L Hackett за Colm McCarthy (49), C Darcy за K Murphy (50), Cathal McCarthy за D Kearney (56), L Healy за D Hogan (58), E O’Sullivan за J O’Connor (62) .

Рефери: Нейтън Уол (Балинколиг).