Англия и Италия в патова ситуация

АнглияБезпобеденият старт на тяхната кампания в Лигата на нациите продължи, тъй като те бяха държани при равенство 0-0 у дома от младеж Италия страна в почти празния Молине в събота.

Първата среща между нациите след бурния финал на Евро 2020 на “Уембли” миналата година беше кротка афера с много малко за развеселение за 2000-те деца, допуснати да присъстват въпреки забраната на УЕФА.

Англичанинът Арън Рамсдейл беше по-зает от двамата вратари, с решаващи спасявания през първото полувреме, за да откаже Сандро Тонали и Матео Песина, докато Италия проби защитата на Англия.

След като Хари Кейн остана на резервната скамейка до 65-ата минута, на Англия липсваше атакуваща искра и най-близо до гол беше ударът на Мейсън Маунт срещу гредата от първото полувреме.

Рахим Стърлинг беше великолепна възможност след почивката, но Англия не направи достатъчно, за да спечели победата.

Отборът на Гарет Саутгейт е на дъното на Група А3 с две точки от първите си три мача, докато Италия, която не успя да се класира за Световното първенство, е начело с пет точки.

Англия приема Унгария във вторник, докато Италия на Роберто Манчини гостува на Германия.

Съвпадението се игра без фенове като част от наказанието на УЕФА за проблеми с публиката по време на миналогодишния финал на Евро 2020 на Уембли, който Италия спечели с дузпи.

Германия дойде след гол и оцеля късния натиск, за да спаси равенство 1-1 срещу домакините Унгария за четвъртото им поредно равенство.

Германците, непобедени под ръководството на треньора Ханси Флик с осем победи и четири равенства, се нуждаеха от изравняване в деветата минута чрез Йонас Хофман, за да спечелят точка.

Сега те изравниха трите си мача от Лигата на нациите, включително срещу Италия и Англия по-рано този месец, а също така бяха държани 1-1 от холандците в приятелски международен мач през март.

Домакините поеха изненадваща преднина в шестата минута, когато вратарят на Германия Мануел Нойер нанесе удар с глава на Ролан Салай, но Жолт Наги проби отскока покрай вратаря и в покрива на вратата.

Германецът Хофман, който също отбеляза гол при равенството 1-1 срещу Англия във вторник, изравни само три минути по-късно, като се захвана с дълбоко центриране на Нико Шлотербек, за да заобиколи вратаря и да влезе.

Хофман трябваше да добави още един в 70-ата, когато отново проби, но вместо сам да завърши хода, той се опита да отложи за Тимо Вернер, преди асистенцията му да бъде засечена пред вратата.

Дейви Класен и Дензъл Дъмфрис отбелязаха голове през второто полувреме като Холандия се събра от двама надолу, за да осигури равенство 2-2 срещу Полша в забавен сблъсък на Лига А на нациите.

Капитанът на домакините Мемфис Депай пропусна късна дузпа, която щеше да осигури и трите точки за неговия отбор, когато удари греда, но резултатът вижда холандската челна група четири със седем точки от трите си мача, три пред Белгия и Полша.

Дензъл Дъмфрис (лев) и Мемфис Депай (в) спорят с полския нападател Кшищоф Пиатек (справа)

Поляците, търсещи първа победа в историята си срещу домакините си в Холандия, поведоха с 2:0 малко след полувремето, след като родения в Англия Мати Кеш и Пьотр Зелински отбелязаха, за голяма радост на техния значителен контингент от пътуващи фенове на стадиона.

Но безумните пет минути, в които Полша отбеляза втория си гол и Холандия отговори бързо с двоен удар, обърнаха играта с главата надолу, преди Депай да пропилее късния шанс да завърши завръщането на домакините.

Холандия приема Уелс във вторник в последния си мач от този международен прозорец, докато Полша приема Белгия в същия ден.

Уелс Държани Белгия до равенство 1-1, за да получат първата си точка в груповата си кампания, след като Бренан Джонсън отбеляза късно изравнителен гол, за да отмени гол на Юри Тилеманс в Кардиф.

Резултатът все още оставя Уелс в дъното на групата на половината етап.

Уелс почти имаше идеалния старт, когато Итън Ампаду стреля с полуволе в горния ъгъл в петата минута, но радостта му от отбелязването на първи международен гол беше краткотрайна, след като VAR пренебрегна усилията за офсайд в натрупването.

Белгия доминираше владеенето на топката през първото полувреме, но Уелс беше този, който създаде по-добри положения, като Гарет Бейл и Конър Робъртс бяха близо до откриване на резултата, но стреляха.

Въпреки това, Белгия се хвърли пет минути през второто полувреме, когато ловък пас отдясно завърши с Миши Батшуайи, който търпеливо вдигна топката в наказателното поле, преди Тилеманс да пристигне и да забие удара си в долния ъгъл.

Но Уелс изравни в 86-ата минута, когато добрата работа с краката на Арън Рамзи му позволи да намери своя колега като резерва Джонсън, който отбеляза с апломб, като VAR отмени флага на линията за офсайд след нервно чакане на домакините.

В групата на Република Ирландия в Лига B, Украйна бият Армения 3:0 в полския град Лодз.

Руслан Малиновски, Александър Караваев и Виталий Миколенко отбелязаха и трите гола през второто полувреме.

Ирландският отбор на Стивън Кени ще се изправи срещу украинците в Лодз във вторник в последния мач от прозореца през юни.

Победата над Армения означава, че Украйна е начело пред Ирландия в Лига B, Група 1 с мач закъснял, след като победи момчетата в зелено на стадион Авива в сряда.

Следвайте Украйна срещу Република Ирландия (вторник, 19.45 ч.) чрез нашия блог на живо на rte.ie/sport или в приложението RTÉ News. Гледайте предаване на живо по RTÉ2 и RTÉ Player, започващо в 19:00 часа