Героят Дойл като Чарлевил и Сейнт Финбар си поделят плячката

Нервите на Джак Дойл издържаха на проверката на 63-та минута свободна игра от половината път, за да завържат вълнуващо състезание за Шарлевил срещу младия отбор на Сейнт Финбар.

Във финала с резултат за резултат, Барс изглежда го спечелиха с точката на Падрейг Бъги минута след добавеното време, преди Конър Лейн да даде свободен удар на крайния защитник на Шарлевил Джак Мийд в центъра на полето.

Поддръжниците на Barrs може да се съмняват кой е инициирал контакта, но малцина се съмняваха дали Шарлевил, който избегна изпадане с дузпи миналата година, е заслужил точката си след вълнуваща битка от четири точки изоставане.

Остава да видим дали това е достатъчно за двете страни да преминат от група C. И двамата пропуснаха квалификация миналата година от подобна „група на смъртта“ – добавянето на фаворитите за титлата Сарсфийлдс (следващият за Шарлевил) заедно с Блекрок (който очаква Сейнт Финбар в градско дерби), което само направи тазгодишната група още по-смъртоносна.

Оттогава отборът на Togher еволюира допълнително и Гер Кънингам винаги щеше да подкрепя младостта си при завръщането си на мениджърския пост на Барс за първи път от повече от десетилетие.

Неговата страна обаче беше ограбена от опит в големи мачове, като междуокръгските таланти Деймиън и Конър Кахалейн бяха изключени от терористите, събрани в откриването на футболния шампионат на Касълхейвън.

Имаше дебюти за хвърляне за старша възраст за второстепенното дуо Бен О’Конър и Уилям Бъкли, спечелило Ирландия през 2021 г., като последният формира нова линия с пълно лице заедно с Брайън Хейс и Джак Кахалейн.

Докато синът на Джър Бен, друга перспектива, изпълняваща обещанието на непълнолетен, стреля 1-10 (1-2 от игра), а Хейс взриви 1-3, Барс така и не намери огневата мощ другаде, за да дистанцира напълно Чарлевил.

С преднина на Барс с 0-11 до 0-9 на полувремето, благодарение на седемте точки на Кънингам, Шарлевил поднови с намерение и вкара четири поредни точки, за да поведе за първи път от 26 минути, 0-13 до 0-12 . Darragh Fitzgibbon, тагван цял ден от Billy Hennessy, най-накрая намери малко място за две точки, а Doyle добави две освобождавания.

Но грешка в защитата, вратарят Сиан Колинс улови извън линията си, когато предложи опция за пробив от страничната линия, позволи на Кънингам да намери мрежата от 35 метра.

Конър Бъкли влезе в играта като централен нападател, гол и асистенция за Андрю Кагни, който отново изравни, 1-13 до 0-16. Всичките шестима нападатели на Шарлевил вече са на борда.

Но след като Дойл удари първия гол на полувремето в 44-та минута, Шарлевил беше наказан. Барс вкараха топката в полето от шайбата, Уилям Бъкли и Джак Кахалейн комбинираха, за да пратят Хейс за гол, който изглеждаше убийствен. 2-15 до 0-17 навлизайки в последната четвърт.

Но Шарлевил така и не се предаде, като се върнаха на точка назад благодарение на удивителните резултати на Фицгибън и Дойл.

Итън Туми беше преместен от полузащита в краен нападател и спечели топката за последната точка на Кънингам, за да запази Барс две преднина (както и за резултата на Бъги в продълженото време).

Но Фицгибън изстреля свободен удар от собствените си 45 и Дойл го последва с още един, за да изравни навлизащото време за нараняване, като Дойл отново беше на бял свят при смъртта.

Бен Кънингам ще съжалява за две пропуснати свободни топки през последните 10 минути, но всичко се изравни, Дойл също се отклони с две на вятъра през първото полувреме.

Шарлевил беше започнал бързо, три от първите четири точки си тръгнаха, преди Сейнт Финбар да отговори с пет свои. Преднината можеше да е повече, ако не беше спасяването на Колинс от Джак Кахалейн.

Той също така успя да откаже воле на Бъги в края на полувремето, което беше равен четири пъти.

Те бяха изравнени още четири пъти след това, Барс по-често водеха, отколкото не, но отново бяха изравнени, когато беше най-важно.

Голмайстори за Шарлевил: Джей Дойл (0-10, 8 освобождавания); D Фицгибън (0-5, 1 свободен); G Kelleher, C Buckley, O O’Connell, M Kavanagh (0-2 всеки); D Casey, A Cagney (0-1 всеки).

Голмайстори за Сейнт Финбар: Б. Кънингам (1-10, 0-7 освобождаване, 0-1 65); Б. Хейс (1-3); E Фин, P Бъги (0-2 всеки); J Cahalane, G O’Connor (0-1 всеки).

ШАРЛЕВИЛ: C Collins; J Kilcommins, J Meade, J O’Callaghan; А. Денехи, Дж. Бъкли, Ф. Кагни; Д Кейси, Д Фицгибън; G Kelleher, C Buckley, J Doyle; О О’Конъл, А Кагни, М Кавана.

субтитри: D Butler за F Cagney (54), J Barry за Kelleher (54).

ST FINBARR’S: S Хърли; Е. Кийн, Дж. Бърнс, С. Уолш; E Twomey, G O’Connor, B O’Connor; Б. Хенеси, Е. Фин; B Cunningham, C Keane, P Buggy; W Buckley, B Hayes, J Cahalane.

субтитри: C Doolan за C Keane (42), C Steele за G O’Connor (52-53, кръв).

Рефери: C Lane (Banteer/Lyre).