Голуей удари седем в битката на Блубел

Стивън Уолш и Франси Ломбото вкараха по два гола, докато претендентите за промоция в Първа дивизия Голуей Юнайтед се класираха лесно във втория кръг на FAI Cup в Tolka Park.

Блубел от Висшата лига на Лейнстър изоставаше само след осем минути и падна до 10 души три минути по-късно, тъй като надеждите им да предизвикат шок бяха попарени почти от самото начало.

Без следи от ново попълнение, трикратния носител на Купата на ФАИ Килиан Бренан и с другия носител на купата Робърт Бейли, който започваше на пейката, Блубел изоставаше само след осем минути след леко отсъдена дузпа.

Отборът на Червената крава почувства, че трябваше да има собствен точен удар само минути по-рано, когато центрирането на новото попълнение на Глен Маколи със сигурност удари ръката на защитника на Голуей Чарли Лайънс.

И докато реферът Гавин Колфър не беше впечатлен от това, той без колебание посочи точката в другия край, когато защитникът на Блубел Нейтън Бел бутна Уолш на земята в зоната, докато той се втурна към пас на Макс Хемингс.

Дейвид Хърли се активизира, за да вкара категорично от 12 ярда, седмата му дузпа за сезона.

Не стана по-добре за Блубел в 11-та минута, когато капитанът им Шейн Стрич получи директен червен картон за ужасно предизвикателство срещу капитанът на Голуей Конър Маккормак.

Въпреки двойното неуспех, Блубел извади истински шанс минути по-късно, Леон Хейс влезе отляво, за да спаси от Мат Конър с нисък пробив от тесен ъгъл.

Но Bluebell беше разтегнат за 26 минути, когато Hemmings нахлу отдясно, за да пусне полета с мощен удар с левия крак, който намери страничната мрежа.

Малко след половин час мачът приключи, когато доминиращият Голуей отбеляза два гола в рамките на минута, и двата от Уолш.

При неуважени жалби за засада, Уолш се отмъкна, за да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее да успее с глава, отправена отляво по диагонална топка на Ойсин О’Райли в 32-та минута.

Само минута по-късно Уолш отново влезе, този път от пас на Хемингс, за да обърне хитро Карл Ръсел, преди да стреля покрай Майкъл Куин.

Роб Манли увеличи преднината на Голуей шест минути след второто полувреме, когато стреля в ъгъла на мрежата, след като Бастиен Хери, при дебюта си, умело му изведе, след като победи двама защитници.

Дейвид Тарми вкара петия гол в 79-та минута след центриране на О’Райли.

Другата резерва Ломбото добави блясъка с голове в 88-ата и 91-ата минута.

Първият, когато се състезава чист към паса на Хърли от половината път, вторият, когато превръща друго добро подаване от О’Райли.

Бонаги Юнайтед 6-0 Пайк Роувърс

Хеттрик на Тони Макнами в рамките на 10 минути от двете страни на полувремето позволи на Бонаджи Юнайтед от Летеркени да победи Лимерик Джуниърс Пайк Роувърс с 6-0 на Драй Арч Парк.

Конър Блек даде аванс от 15-та минута на тима от Висшата лига на Ълстър, преди Пайк да изгони Стивън Макган малко след половин час.

Бившият полузащитник на Фин Харпс и Дери Макнами приключи мача като състезание, когато отбеляза два гола преди почивката.

Той направи своя хеттрик две минути след второто полувреме, като капитанът Джейми Лина и Блек добавиха още голове в 65-ата и 83-ата минута.

Солтхил Девън 2-2 Малахайд Юнайтед AET – Малахайд победи с 6-5 след дузпи

В Дром, Голуей и отборът на Дистрикт лигата Солтхил Девън изведе Малахайд Юнайтед от Висшата лига на Лейнстър в дузпа с Дъблинърс, която в крайна сметка спечели с 6-5 след изпълнение на дузпи след равенство 2-2, Киарън Макгахон наложи продължения за Малахайд с 95-и гол минутен изравнител.