Дебют-мечта за Дарвин Нунес, когато Ливърпул победи Ман Сити за Къмюнити Шийлд

ЛИВЪРПУЛ ПРОТЕКНА ПЪРВА кръв срещу Манчестър Сити преди новия сезон във Висшата лига, след като Дарвин Нунез оказа незабавен ефект върху хората на Юрген Клоп, за да спечелят Къмюнити Шийлд с 3-1.

В една история за две големи летни попълнения, Нунес влезе от резервната скамейка, за да спечели дузпа и да вкара първия си гол след преминаване от Бенфика за 75 милиона евро, докато Ерлинг Хааланд трябваше да забрави дебюта си за Сити.

Блестящият удар на Трент Александър-Арнолд даде на Ливърпул заслужена преднина на полувремето в Лестър.

Но другият нов нападател на Сити беше този, който върна хората на Пеп Гуардиола в играта след почивката, когато Хулиан Алварес изравни.

Обвързването на Мохамед Салах с нов тригодишен договор беше другата важна част от летния бизнес на Ливърпул и египтянинът беше смъртоносен от дузпа, след като ударът с глава на Нунес бе избит от Рубен Диас.

След това уругваецът получи своя момент на слава, като се наведе, за да се прибере в добавеното време, преди да скъса фланелката си в знак на празнуване.

Победата видя Ливърпул да спечели традиционната сезонна надпревара за първи път от 2006 г. и постави ранен маркер в това, което се очаква да бъде още една битка между страните за титлата във Висшата лига.

Сити удържа “червените”, за да спечели Висшата лига за четвърти път от пет години с точка в вълнуващ финал миналия сезон.

Хората на Гуардиола трябваше да губят с 2-0 в последния ден от кампанията, за да победят Астън Вила и отново бяха виновни за бавния старт.

Салах беше авторът на първия гол, след като върна паса на Тиаго Алкантара от полето обратно към границата на наказателното поле, а Александър-Арнолд се разби от гредата с помощта на леко отклонение от Диас.

Сити беше играл само два предсезонни приятелски мача срещу четирите на Ливърпул и им трябваше половин час, за да стъпят на краката си.

Хааланд беше отказан от резервния вратар на Ливърпул Адриан с първия си поглед към вратата.

Въпреки това норвежецът трябваше да отвори сметката си в Сити няколко минути по-късно, тъй като не успя да се свърже правилно с подканящото центриране на Жоао Кансело.

Nunez получи своя шанс да блесне на часа, но пропусна първия си голям шанс, когато Ederson надделя в един на един.

От друга страна, новият южноамерикански нападател на Сити също даде летящ старт на кариерата си в Англия.

Пристигането на Алварес на Етихад мина под радара в шума около Хааланд.

Но аржентинецът, който вкара шест гола в един мач за Копа Либертадорес през май, също се смята за един от най-вълнуващите млади нападатели в света.

Алварес реагира най-бързо на рикошета, след като Адриан спаси първоначалния опит на Фил Фодън и голът остана в сила след преглед на ВАР за засада.

Ексклузивно NZ – IRE
Ръгби анализ

Вземете анализа на мачовете на Мъри Кинсела и актуализациите на Гари Дойл от Нова Зеландия, ексклузивно за членове

Станете член

Нуждаеше се още една намеса на VAR, за да може Ливърпул да възстанови преднината си седем минути преди края.

Реферът Крейг Поусън посочи мястото, след като видя повторение на удара с глава на Нунес, върнат от ръката на Диас.

Ливърпул празнува с Къмюнити Шийлд.

Източник: PA

Салах беше смъртоносен както винаги от 12 ярда, когато проби в долния ъгъл, въпреки че Едерсън вървеше по правилния път.

След това Нунес сложи край на всяко съмнение за резултата, когато се нахвърли върху удара с глава на Анди Робъртсън над вратата.

Но нещастният ден на Сити не свърши дотук, тъй като Хааланд удари гредата с гол, зейнал дълбоко в добавеното време, за да накара норвежката суперзвезда да чака да отвори сметката си в английския футбол.