Дери доминира Корк, за да запази място сред последните четири

Малолетните футболисти на Дери се възстановиха от финалната си поражение в Ълстър по добър начин, за да си запазят място в полуфиналите на Ирландия.

Младите подопечни на Мартин Бойл, които изкашляха 4-8 по време на финалната загуба на провинция от Тайрон, допуснаха само 0-6 тук, само четири от които дойдоха от игра.

Това беше доминиращо представяне на северняците, които водеха от пистолет към лента, като предимството им в един момент във втория период беше осем силни.

Корк, който успя да постигне отчаяни три точки през първите 56 минути, направи закъснял удар, когато рита три в ред чрез Брайън Хейс (две свободни) и Колм Гилеспи. Но твърде късно дойде тяхната интензивност.

Победата на Дери с шест точки направи поредни поражения за шампионите на провинцията в О’Мур Парк, Корк, следвайки победителите от Ълстър Тайрон през изходната врата. И същото като равенството Кери-Тайрън, това беше тревожен футболен мач в защита. Съотношение цена/качество със сигурност не можеше да се намери в средната част на този следобед.

Напред с 0-5 до 0-2 на почивката, Дери даде знак, че няма да отслабне в превъзходството си, когато полузащитникът Руайри Форбс раздели стълбовете на Корк 10 секунди след рестартирането.

Киаран Чембърс и Охран Крозие последваха с чифт свободни, Дери успя да преодолее разликата при 0-8 до 0-2 отпред в 42-та минута.

Още три поредни в последната четвърт от Еоин Хигинс (0-2, едно свободно) и Охран Мърфи премахнаха всякакво съмнение в резултата.

Не повече от първото полувреме на началния мач в този двуглавен удар на Portlaoise, първите 30 минути на Корк-Дери бяха изключително тежки часове.

Корк бяха много по-малко Мюнстер крайно проникване и интензивност и много повече Мюнстер полуфинал трудоемък и страничен.

Смутените шампиони на Мюнстер успяха да реализират всичките си две точки в първото полувреме, ъгловият нападател Олан О’Донован и халфът Колм Гилеспи на 12 и 26 минути, като допринесоха за нищожното си общо 0-2.

Младите подопечни на Майкъл О’Брайън бяха необяснимо бавни и тежки в натрупващата си игра, особено когато се опитваха да наранят Дери на контра, тяхната небързана и не толкова проницателна работа позволяваше на Дери да се върне обратно в числа и да затвори всички канали.

Движенията на Дери се движеха напред, като младежите на Oak Leaf стреляха с три чисти през Киаран Чембърс (0-2, един свободен) и централният защитник Охран Крозиер, преди Корк да излезе от целта.

Победените финалисти от Ълстър лесно можеха да получат зелен флаг по време на този обещаващ старт, вратарят на Корк Джош Уудс отлично подаде ръка на Джони Макгукиан с длан. Неговият съотборник в Дери Еоин Хигинс също имаше шанс по-късно през полувремето, ударът на нападателя от корнер беше добре задушен от защитник на Корк.

Дери намери място в противниковата половина с много по-голяма лекота от опонентите си, като тази отличителна черта на първото полувреме се повтаряше по време на едностранен втори период.

Голмайстори за ДериStk #: C Chambers (0-4, 0-2 свободни); E Higgins (0-1 свободно), O Crozier (0-1 свободно, 0-1 ’45), O Murphy (0-2 всеки); S Birt, R Forbes (0-1 всеки).

Голмайстори за Корк: B Hayes (0-3, 0-2 свободни); Си Гилеспи (0-2); О’Донован (0-1 всеки).

Дери: Б О’Конър (Desertmartin); F Макелдауни (Слотнейл), Е Скълън (Лейви), Д Макдермът (Глен); J Murray (Magherafelt), O Crozier (Magherafelt), S Birt (Greenlough); D McPeake (Ballinascreen), R Forbes (Ballinderry); Си Хигинс (Магерафелт), О Мърфи (Дънгивен), Джей Макгукиан (Глен); E Higgins (Dungiven), C Chambers (Bellaghy), C Spiers (Magherafelt).

Subs: A Donnelly (Ballinascreen) за Хигинс (54); Си Дауни (Лейви) за Чембърс (57); Си Койл (Слотнейл) за Мърфи (63).

Корк: Джей Уудс (Вали Роувърс); M O’Sullivan (Bantry Blues), C Molloy (Nemo Rangers), K McCarthy (Carrigaline); Д О’Донован (Бишопстаун), Джи Дейли (Малоу), А Кулинан (Клонакилти); Си Гиъри (Килшаниг), Си Гилеспи (Агабулог); M Kelleher (Mallow), E Myers (Naomh Abán), A O’Connell (Kilshannig); Б. Хейс (Немо Рейнджърс), Дж. Кирни (Кинсейл), О’Донован (Барироу).

Subs: Н О’Лиъри (Дъглас) за О’Донован, А О’Съливан (Клонакилти) за Киърни (38); Б. О’Съливан (Адригол) за Гиъри (44); Джей Бърк (Дъглас) за Кулинан (48); Д Гоф (Клонакилти) за Келехер (52).

Рефер: П. Магуайър (Лонгфорд).