Договорът излиза от Офали, Голуей смазва

Лимерик запазиха надеждите си да излязат в елиминационните фази на Glen Dimplex All-Ireland camogie шампионат със силен финал, за да надделеят с 0-11 до 0-9 над Offaly в тяхното равенство от група 1.

Тъй като Голуей и Килкени са сигурни, че ще преминат в последните шест в резултат на триумфите им съответно срещу Даун и Антрим, има само едно квалификационно място за грабване.

Въпреки че Offaly все още не са извън конкуренцията, те загубиха и трите си излети и поддържат масата с Down точно напред в един момент. Лимерик вече е на три точки, зад Антрим, който запазва третото място с четири точки.

Офали беше превъзходната страна през първото полувреме на Cappamore GAA, в края на което поведоха с 0-6 до 0-4. Точка на Кристин Клири скоро след рестартирането разшири предимството, но Лимерик се включи след това, Каоимхе Костело стреля шест точки в хода на довеждането й до девет, за да докара жените от Трейти Каунти до брилянтна победа.

Точки от Aisling Brennan, Sarah Harding и Mairéad Teehan изведоха гостите напред след 15 минути и въпреки че реализирани свободни и 45 от Costelloe дадоха на Лимерик временна преднина, резултати от Sarah Walsh, Harding и Siobhán Flannery направиха игра за две точки на смяна на краищата.

Тъй като Лимерик упражняваше по-голям натиск, Офали започна да допуска свободни и Костело ги наказа за това, изтласквайки страната си напред в 47-ата минута. Бренан и капитанът Роисин Иган изравниха след нови резултати на Костело, но те нямаха отговор на последната дуга на Костело, а контузията на Хардинг изпрати последния удар.

Шампиони Голуей продължават по веселия си път, създавайки смъртоносно представяне през първото полувреме, преди да се откажат надолу с 3-23 до 0-6 на Kenny Park, резултат, който ги вижда да изпреварят Килкени на върха в групата по разлика в резултата.

Котките запазиха перфектния си рекорд, но трябваше да се поизпотят, преди да надделеят над Антрим в далеч по-състезателна афера на терена на Dunloy Cúchullains, с 1-15 към 1-9.

Голуей действаше добре в началния период в предишните си триумфи над Лимерик и Офали, но Катал Мъри би бил много по-доволен от нивото на играчите си от самото начало на това равенство, тъй като те поведоха с 2-17 до 0-0 на полувремето .

Даун всъщност задържа Maroons на три точки от Niamh Kilkenny, Rebecca Hennelly и Ailish O’Reilly в първите десет минути, но Сабина Рабит, Аойфе Донохю и Кари Долан бяха сред тези, които добавиха имената си в протокола, тъй като разликата се увеличи до десет от края на началното тримесечие.

Запазената странична линия за две точки от Hennelly също удиви и шлюзовете наистина се отвориха оттам към интервала, голове в следващите пет минути на Hennelly и Niamh Hanniffy зарадваха подкрепата на домакините, докато O’Reilly доведе своя собствен резултат до шест точки.

Дауните бяха по-добри през второто полувреме с много силен вятър в тяхна полза и Niamh Mallon най-накрая ги изкара на дъската от свободен удар в 34-ата минута. Невероятната играчка на Portaferry отряза пет от точките на своята страна, като две от тях идват от игра, докато Aimee McAleenan също раздели стойките.

Хенели завърши като голмайстор за Голуей с 1-5, 1-3 от игра, докато О’Райли регистрира седем точки, три от игра, а Донохю стреля четири. Ниам Килкени се хвърли за трети гол в 54-ата минута, за да изпрати подкрепата на домакините далеч.

Сблъсъкът между действащите междинни шампиони Антрим и старшите кегли за кралица за 2020 г Килкени беше много забавен, който започна с гръм и трясък, когато Мириам Уолш премина, преди да отбележи гол в четвъртата минута.

Въпреки че Róisín McCormick и Caitrin Dobbin посочиха Антрим, те все пак изоставаха със седем точки в средата на първото полувреме. Те започнаха да набират повече сцепление в средата, докато играта продължаваше, и гол в 21-ата минута на Добин, който беше изгонен от Лусия Макнотън, доведе Шафраните на разстояние до докосване на интервала, само 1-7 до 1-5 в просрочие.

Килкени удвои тази преднина в следващите десет минути, но когато Мери О’Конъл беше изгонена и разликата беше само четири с оставащи 20 минути, потенциалът за шок изглеждаше на картите.

Точките от Дениз Гол, Уолш и Джулиан Малоун, която отбеляза три, докато продължава да впечатлява при завръщането си в отбора след продължително отсъствие, обаче дадоха жизненоважно пространство за дишане на Noresiders.