Дъглас шокира защитаващия шампион Мидълтън в Корк SHC

Голяма победа за Дъглас в Co-Op Superstores Cork Premier SHC в Páirc Uí Rinn в петък вечер и поражение за защитаващия шампиона Мидълтън в това вълнуващо откриване на Група А. Нека няма съмнение в това, Дъглас изхвърли източния Корк през по-голямата част от 60-те минути плюс, с много звездни изпълнители по целия терен.

Шейн Кингстън беше един от тях, нападателят на Корк завърши с 1-12 – 1-6 от игра. Неговият гол в 55-ата минута подпечата победата, зеленото знаме дойде пет минути след попадението на заместника Марк О’Конър (О’Конър се бореше с контузия и току-що беше представен).

И двете зелени знамена, и толкова добре взети, унищожиха предизвикателството Мидълтън – целта им при смъртта пристигна твърде късно.

„Това, което използвахме шансовете за гол, когато бяха представени, беше това, което ме зарадва най-много“, каза мениджърът на Дъглас Марк О’Калахан. „Започнахме добре, но оставихме Мидълтън обратно в него. Но победата беше важна, ние сме в група с Кантурк и Нютауншандрум, така че вземането на точки на дъската беше жизненоважно.”

Формата на Дъглас в лигата беше впечатляваща и беше очевидно, че те вървят към шампионата.

И с резултатите, идващи плътно и бързо, отборът на южния град беше този, който се справи първи благодарение на скоба от Шейн Кингстън и едно усилие от далечно разстояние от Марк Харингтън. Харингтън беше друг, който свърши работата си много добре като централен защитник, като същевременно се включи с три страхотни точки. Същото важи и за крилото Килиън О’Донован, който също донесе три точки.

Страните бяха изравнени след напрегнати шест минути, Конър Лехейн (2), Рос О’Ригън и Кормак Босанг отговориха вместо Мидълтън. Имаше и възможност за гол на Люк О’Фарел от Мидълтън, който се върна от гредата.

Въпреки пропуска, резултатите започнаха да се отчитат за източната страна на Корк, която удари челото за първи път чрез О’Ригън.

Резултатите останаха стегнати в края на първата четвърт, 0-8 на всеки, след като четири пъти бяха изравнени.

Lehane направи две бързи свободни удари, за да запази Midleton в надмощието, а преднината се увеличи до три точки с 10 минути до края на полувремето.

Пет точки в тръс от Дъглас доведоха до притежателите на титлата – по две от Шейн Кингстън и Еоин Долан, докато крилото Килиън О’Донован регистрира втория си резултат, за да се повиши с 0-14 до 0-13.

Дълбоко в добавеното време братята Шейн и Конър Кингстън вдигнаха бели знамена, за да увеличат предимството на Дъглас, 0-16 до 0-13 на почивката, като бяха равностойни пет пъти.

Дъглас, без Брайън Търнбул в момента, натрупа напрежението от подновяването, записвайки четири точки срещу една на Мидълтън. Под ръководството на Стив Кейн и треньора Джеймс О’Конър, действащите шампиони не можаха да направят сериозни пробиви. Те също без ключови играчи в Кормак Уолш (заминаващ в чужбина) и Шон О’Мира, който наскоро получи сериозна контузия на крака.

Въпреки това, въпреки загубата на контузения Eoin Cadogan, който напусна като предпазна мярка, Дъглас, който напусна този шампионат на четвъртфиналната фаза миналата година на Blackrock, остана в контрола.

Когато вратата започна да се изгражда за Мидълтън, свободен удар на Шейн Кингстън остави Дъглас с 0-21 до 0-18 в преднина след 45 минути.

Брайън О’Нийл се появи, за да постави превъзходен блок за Дъглас в решаващ етап, като разликата остана три, преди победителите да направят своя ход.

O’Connor постигна страхотен завършек с предишна работа, положена от Daire Burke и Alan Cadogan.

Дъглас продължи да се защитава героично, като този път Харингтън отхвърли заплахата за гол. И когато Шейн Кингстън уволни друг първокласен майор – Найл Хартнет доставчика – те скочиха с 2-23 до 0-22.

Люк О’Фаръл върна един гол три минути преди края, но Дъглас вече беше на път.

Голмайстори за Дъглас: С. Кингстън (1-12, 0-6 освобождавания), М. О’Конър (1-0), М. Харингтън и К. О’Донован (по 0-3), С. Кингстън и Е. Долан (по 0-2), А Кадоган и Д. Бърк (по 0-1).

Голмайстори за Мидълтън: C Lehane (0-10, 0-6 frees), C Beausang (0-5), L O’Farrell (1-1), R O’Regan (0-4), P Haughty (0-2), S О’Лиъри Хейс (0-1).

ДЪГЛАС: Д Махер; D Murphy, S Donegan, M Howell; Е Кадоган, М Харингтън (капитан), К О’Донован; C Kingston, S Moylan; С. Кингстън, А. Кадоган, Д. Харт; Н Хартнет, Е Долан, А О’Конъл.

субтитри: D Burke за A O’Connell (35), B O’Neill за E Cadogan (37 inj), M O’Connor за D Harte (49).

Мидълтън: Б Сондерсън; E Moloney, L Dineen, S Smyth; C Smyth, T O’Connell, S O’Sullivan; С. О’Лиъри Хейс, С. Куърк; R O’Regan, C Lehane (капитан), P Haughney; L O’Farrell, C Beausang, P White.

субтитри: A Quirke за P Haughney (53).

Рефери: Саймън Стоукс (Tullylease).