Играта на Tipperary SHC е изоставена, след като играчът се срина

Clonoulty-Rossmore 1-8; Килруан Макдона 0-8

Това FBD Insurance окръг старши първенство по хвърляне група 1, кръг 2 равенство на стадион Semple на
Петък вечерта настъпи преждевременно и злощастно спиране точно преди полувремето след
колапс на Clonoulty-Rossmore и окръжния панелист Dillon Quirke.

Човекът на Клоноулти-Росмор беше смятан за съмнителен титуляр преди мача, но работеше на
пълен напред за своята страна и създаваше много проблеми на защитата на Kilruane, когато се срина.

Той беше незабавно обслужен от играчи на Kilruane и Clonoulty, които извикаха медицински персонал
съдействие с екипа на Малтийските рицари бързо на полето.

Тъй като сериозността на ситуацията стана очевидна, беше извикана линейка и играчът, който
вече е бил изнесен извън терена в медицинското помещение на стадиона и е бил обслужен от
парамедици. По-късно той беше откаран с линейка в болницата.

След консултация между рефера Майкъл Кенеди и ръководството на двете страни,
реферът показа, че спира играта.

По това време Клоноулти-Росмор водеха с 1-8 до 0-8, след като се възстановиха от бавен старт, който
видях много остро изглеждащ Kilruane, който се състезава в преднина от три точки за толкова минути с Jerome
Кейхил, Найл О Миара и Томас Клиъри – всички точни.

И двете страни бяха своенравни в стрелбата си, но Джак Райън измъкна Клоноулти от целта с остър удар
свободен след девет минути, последван веднага от друг от Дани Слатъри. Уилям Клиъри
насочи Kilruane свободен, преди Dillon Quirke да отговори, след като имаше опит за гол
заредени по-рано. Втората точка на Дани Слатъри изравни резултата до 0-4 до 13-ата
минути.

И така това продължи, като отборите си размениха точки, достигайки 21 минути, всички квадратни при 0-7 всеки.

Третата точка на Дани Слатъри изведе Клоноулти напред след 22 минути и минута по-късно Дилън
Quirke използва височината и силата си, за да разстрои защитата на Kilruane и да създаде шанс за Conor
Хамърсли вкара гол за аванс от 1-8 до 0-7.

Уили Клиъри посочи свободен удар за Килруан и в 26-ата минута свободен удар на Клиъри уцели рамката,
топката падна в Cian Darcy, който не успя да стреля отбитата топка. Преждевременният край на
играта дойде с Clonoulty, който се радваше на предимство от 1-8 до 0-8.

До този момент състезанието беше оживено, Клоноулти се намести след бавен старт, но
Kilruane бяха хлъзгави и бързи в хвърлянето си и представляваха заплаха за гол всеки път, когато атакуваха.
Clonoulty използва дългата топка към Dillon Quirke с добър ефект и Kilruane намираше за трудно да
примирете се с тази ситуация. Дани Слатъри беше впечатляващ за Clonoulty през този период
стрелба за три точки от игра с Джон О Кийф, управляващ защитата уверено.

Въпреки че изоставаха, когато времето се наричаше Kilruane, бяха много в играта. Сиан Дарси
беше постоянна заплаха с Niall O Meara, работещ добре в задната част на полето, а Jerome Cahill уцели два