Кени е щастлив да види как играчите получават награди след тежка седмица

Стивън Кени беше щастлив да види, че неговите играчи получиха справедливите си награди, след като осигуриха първата си победа в Лигата на нациите, побеждавайки Шотландия с 3-0 на стадион Авива.

Два гола през първото полувреме поставиха Ирландия под контрола на играта, тъй като отборът на Кени спечели първите си точки в тазгодишното състезание, докато Алън Браун и Трой Парот дадоха на Ирландия преднина с 2-0 на почивката.

И отборът на Кени го последва с впечатляващо представяне през второто полувреме, когато чудесният удар на Майкъл Обафеми постави истински блясък в резултата в Дъблин.

Две поражения в първите два мача, Кени вярваше, че Ирландия можеше да има четири точки в мача с Шотландия, такава беше доминацията, която неговият отбор показа в Армения, а след това мачът с Украйна в сряда вечер, където “случайно” гол го спечели за гостите.

Но победата най-накрая пристигна, тъй като отборът на Стив Кларк, който се класира по-високо от Ирландия в списъка на ФИФА, беше поставен на удар в слънчева вечер по Lansdowne Road.

„Това е значителна победа на играчите“, каза Кени, говорейки след мача. „Шотландия имаше много наистина добри резултати през последните няколко години, те бяха на европейско първенство и имат много играчи във Висшата лига.

„Играчите се представиха наистина добре и като цяло чувствам, че заслужаваме по-добро, отколкото имаме, така че тази вечер, за щастие, се появиха ранните шансове и това прави такава разлика.“

Нуждаем се от вашето съгласие, за да заредим това съдържание в YouTubeНие използваме YouTube, за да управляваме допълнително съдържание, което може да зададе бисквитки на вашето устройство и да събира данни за вашата активност. Моля, прегледайте техните данни и ги приемете, за да заредите съдържанието.Управление на предпочитанията

Кени беше доволен от начина, по който неговата страна управляваше и контролираше играта, играейки по различна система, като Обафеми водеше линията, подкрепен от Parrott.

А полузащитата на Джош Кълън, Джейсън Молумби и Джейсън Найт, подкрепена от крилата Джеймс МакКлийн и Алън Браун, наистина добави енергия към представянето, поставяйки Шотландия под натиск върху топката от началните етапи.

„Променихме системата си. Очевидно играехме 3-5-2 или 3-5-1-1, вместо 3-4-2-1.

„Не всичко беше перфектно“, призна мениджърът, който настоява неговата страна да остане в процес на работа.

„Имахме по-добри пасове в други мачове и не сме отбелязали, но голове правят такава разлика, след като ги получиш, публиката се надига и увереността на играчите се повишава.

„Управлявахме мача много добре, контролирахме играта. Скот Хоган почти получи четвърти.

„Но във вторник имаме бърз обрат към Украйна“, добави Кени, който няма да се задържа твърде дълго върху първата победа.

“И това е начело на ума ми в момента. Оставете това зад нас и във вторник имаме Украйна. Имаме няколко контузии, така че ще имаме някои дилеми при избора.”

Майкъл Обафеми празнува своята сензационна стачка

Мениджърът помоли играчите, идващи отстрани, да грабнат възможността си и играчи като Браун, Молумби и особено Обафеми със сигурност върнаха услугата.

„Не можех да си представя, че ще вкара такъв гол“, каза Кени, когато го попитаха за Обафеми. „Но мисля, че след като го гледах как играе в серия от мачове, гледах го как играе доста към края на сезона.

„Неговото цялостно представяне за Суонзи към края на сезона беше най-доброто от нашите нападатели, ако трябва да ги оценя.

„Той работи много усилено за отбора, но очевидно пасът му за удар с глава на Трой Парот беше просто страхотна комбинация между двамата играчи, страхотна игра и голът му наистина беше момент с огромно качество.

„Беше страхотно да видя, че това удари задната част на мрежата и вдигна стадиона. Беше страхотно.“

Влизайки в играта след две поредни поражения, Кени подчерта, че няма проблем с увереността да влезе в играта.

„Не, абсолютно не“, каза Кени, когато го попитаха, че беше трудно да се вдъхне увереност преди мача.

„Знаем какво правим. Имахме неуспехи. Бяхме в страхотна серия и неуспехите наистина ни нараниха, но играчите са абсолютно убедени в групата.

„Ние се появяваме, не сме перфектни, има ръст в този отбор и отбор със сигурност, но имахме някои добри играчи, които липсваха днес.

“Можем да продължим да се опитваме да се подобряваме.”

Следвайте Украйна срещу Република Ирландия (вторник, 19.45 ч.) чрез нашия блог на живо на rte.ie/sport или в приложението RTÉ News. Гледайте излъчване на живо по RTÉ2 и RTÉ Player, което започва в 19:00 часа