Кери ще се изправи срещу Мейо в жребия на четвъртфиналите по футбол в слива

Мейо и Кери ще заемат клаксони на четвъртфиналите на Обща Ирландия, докато наградата на Корк за надминаването на Лимерик е последната осем среща с Дъблин.

Жребият се проведе в Morning Ireland на RTÉ Radio 1, където другите две двойки видяха шампионите от Конахт Голуей да се изправят срещу Арма, а шампионите на Ълстър Дери изтеглиха с Клеър.

Отличителната игра е първата среща на Мейо и Кери в първенството от 2019 г., когато Кралството имаше 10 точки в резерва при победата на Super 8s в Киларни.

„Изключително доволен от начина, по който се справихме, играейки толкова лошо“, беше оценката на мениджъра Джеймс Хорънс за победата на Майо отзад над Килдър през уикенда в техния кръг 2 от квалификациите.

Ейдън О’Ший в действие срещу Кери по време на сблъсъка на Super 8s през 2019 г

Шест точки надолу след 44 минути, миналогодишните финалисти от All-Ireland стартираха едно от прочутите си завръщания с късни голове на Oisin Mullin и Jordan Flynn, които прокараха Мейо в осмината. Късно митинг срещу Голуей закри пукнатините на дисплея под номиналната стойност, докато те се обърнаха, за да отстранят Монаган в първия кръг на квалификациите.

Кери влиза в играта до голяма степен неизпробван, облекчавайки, както се очакваше, чрез кампания в Мюнстър, без изобщо да има нужда да излиза от трета предавка.

Корк оказа съпротива в Páirc Uí Rinn, но класът на Кери каза в последните 20 минути и завърши с дузина точки в резерва. Те почти удвоиха тази разлика от победата над Лимерик в решаването, побеждавайки с 23 точки в безпощадна игра.

Дъблин се подигра с изпадането си от лигата, като записа всеобхватни и наистина безмилостни победи над Уексфорд, Мит и Килдър по пътя към 61-ата футболна титла на Лейнстър. Победата над Лилиуайтс показа, че отборът на Деси Фарел удари съперника с пет гола в първото полувреме, за да завърши 12 провинциални титли на тръс, и те ще бъдат големи фаворити, за да преодолеят отбора на Корк, който изпревари Лаут и Лимерик от 12- точка поражението на Мюнстър срещу Кери.

Брайън Фентън отбелязва петия гол на Дъблин срещу Корк през 2019 г

Отборите се срещнаха последно на етапа на Super 8s 2019, като Дъблин завърши силен, за да отслабне до победа с 5-18 до 1-17 в Croke Park, като Rebels се стремяха към първата шампионска победа над мъжете от столицата след 2010 All- Ирландия полуфинал.

Срещата на Голуей и Арма е интригуваща връзка.

The Tribesmen спечелиха Connacht по трудния начин, като устояха на късното завръщане срещу Mayo и се оказаха твърде силни за Roscommon в решаването в Salthill. Между тях беше удобна победа над Слайго, но Арма вероятно беше единственият отбор, който победителите от провинцията искаха да избегнат.

Шон Армстронг (Голуей) и Каолан Рафърти (Арма) по време на последната шампионатна среща на страните през 2013 г.

Отборът на Kieran McGeeney влиза на четвъртфиналите в сериозна форма, след като в квалификациите отчита шампионите на Ирландия Tyrone и Donegal, като си отмъщава на мъжете Tir Chonaill за поражението им от Ълстър.

Armagh демонстрира атакуващото си оръжие в Clones вчера в победа с 3-16 до 0-17, където Orchard County се радваше на 67% точност на стрелба.

Страните за последен път се срещнаха в шампионата по футбол през 2013 г., когато Голуей предизвика нещо шокиращо в квалификациите, като победи Арма с 1-11 до 0-09 на Pearse Stadium.

Окръгите се срещнаха в скандална квалификация за Обща Ирландия през 2001 г., когато автобусът, превозващ отбора на Арма до Croke Park, закъса в трафика и закъсня пристига на земята.

Tribesmen изпревариха надпреварата с точка по пътя си към втора титла в Ирландия за четири години, докато окръг Орчард ще ги наследи като шампиони 12 месеца по-късно.

Последният четвъртфинален мач е среща от изненадващия пакет от шампионата Дери и Клеър.

Капитанът на Дери Кристофър Криси Маккайг с Anglo Celt Cup

Рори Галахър изведе окръг Оук Лийф до първата им титла в Ълстър от 1998 г. Понижаването на шампиона на Ирландия Тайрон с 11 точки до резерва беше изявление за намерение, което беше последвано от победи над Монаган и Донегал.

Банерът се възстанови от поражението с дузпи от Лимерик в Мюнстър Чемпиъншип, за да преговаря успешно за квалификациите.

Отборът на Колм Колинс имаше две резервни точки пред колегата от Дивизия 2 Мит, преди да организира бурен бой срещу Роскомън последния път. Изоставайки с пет точки в 67-ата минута, те копаха дълбоко с късния резултат на Джейми Малоун, който осигури победата.

Дери спечели срещата в лигата през февруари 2-13 с 0-10.

Игрите ще се проведат през уикенда на 25-26 юни, като Croke Park ще потвърди часовете и местата.

С Дъблин, Корк, Кери и Мейо в едната половина от полуфиналния жребий, това означава нов отбор на финала за цяла Ирландия за първи път от поне 19 години.