Клеър завърши силно, за да излезе начело на трилъра Croke Park · The42

Клара 2-15

Роскомън 1-17

Кевин Игън докладва от Croke Park

Това беше игра от две полувремена, но с обрат в историята, в Croke Park този следобед. Роскомън изглежда се появи в националния щаб с махмурлук от окончателното им поражение в Конахт от Голуей и за първите 35 минути – или поне 33 – те бяха напълно изпреварени и изпреварени от окръг Банер.

1-10 до 1-8 на интервала беше най-малкото, което Клеър заслужаваше, дори допускайки по-голям брой пропуснати шансове в противоположния край на терена.

Второто полувреме беше различна история, тъй като отборът на Антъни Кънингам намери своята форма, засили агресията и надви Клеър, за да пренесе пет точки ясно в последните минути.

Източник: Брайън Кийн / INPHO

Това трябваше да е достатъчно, но вместо това Клеър изпълни свободната игра на Eoin Cleary, спечели дузпа, която беше реализирана от Keelan Sexton, и след това запази инерцията, за да грабне победата с две късни точки.

Гол на Diarmuid Murtagh в шестата минута представляваше мечтано начало за фаворитите, но всичко, което направи, беше за кратко да спре непрестанния прилив на ранния натиск на Клеър, като Катал О’Конър, Киаран Ръсел и Еоин Клиъри бяха много влиятелни на централните позиции за Колм Хората на Колинс.

Острата стрелба на Ciaráin Murtagh запази Roscommon в играта през цялото полувреме, докато понякога имаше добри епизодични моменти от Ultan Harney, Eddie Nolan, Conor Hussey, Brian Stack и Cian McKeon, но като цяло атакуващата игра на Roscommon беше много по-бавна от тази на Clare.

Когато Кийлън Секстън прекара топката над линията след 19 минути, Клеър поведе, от която нямаше да се откажат до края на второто полувреме.

Точки от Diarmuid Murtagh и Niall Kilroy малко преди полувремето намалиха разликата наполовина и дадоха на Rossies малко инерция, която пренесоха във вторите 35 минути.

Клеър откри резултата само с 30 секунди след рестартирането през 45 метра свободен от Кийлан Секстън, но оттогава нататък Роскомън продължи 0-9 до 0-1 през следващите 32 минути, включително шест точки подред.

Дони Смит, Ричард Хюз и Кийт Дойл се включиха с точки от игра извън резервната скамейка, докато Роскомън натискаше нагоре, налагаше грешки и обръщания от страната на Клеър и като цяло поеха контрола над играта.

Когато Ciaráin Murtagh надхвърли своята пета точка и единствената му свободна точка за деня, за да направи резултата 1-17 до 1-12, това изглеждаше, че трябваше да е достатъчно. Вместо това Клеър удържа, заслужи дузпа и след като Keelan Sexton заби този дом, те имаха цялата инерция в заключителните моменти.

Съединител на 50 метра свободен от Секстън изравни играта и след като Клеър държеше владението си в продължение на две минути, Джейми Малоун пристъпи напред, за да постигне решаващ финал от 40 метра.

Голмайстори за Клеър: Кийлън Секстън 2-6 (1-0 писалка, 0-5f), Емет Макмеън 0-2, Катал О’Конър 0-2, Еоин Клиъри 0-2f, Падрайк Колинс 0-1, Килиан Руин 0-1, Джейми Малоун 0-1.

Голмайстори за Роскомън: Диармуид Мурта 1-2 (0-2f), Киаран Мурта 0-5 (0-1f), Ронан Дейли 0-2, Дони Смит 0-2 (0-1f), Сиан Маккеон 0-1, Конър Кокс 0-1f , Найл Килрой 0-1, Конър Дейли 0-1, Ричард Хюз 0-1, Кийт Дойл 0-1.