Корк в крайна сметка износва предизвикателството на Антрим да напредне

Резултатът може да се очакваше, но преминаването на Корк в 1/4-финалите на All-Ireland SHC далеч не беше лесно на Corrigan Park, тъй като беше необходимо огромно второ полувреме на хората на Kieran Kingston, за да постави Антрим на шпагата.

Домакините поведоха с един на почивката и ако не бяха някои лоши финали и подхлъзвания в защита, които дадоха голове на Корк, тази разлика можеше да е по-голяма и нямаше да ги ласкае.

Въпреки това, пуснати превъзходно от Дара Фицгибън през втория период и с Роби О’Флин и Конър Лихейн в добра форма в атака, бунтовниците отвориха дупка и се справиха с нея надолу и макар да имаха стойност за победата, 1-02 в временното прекъсване придаде на тази игра едностранчив вид, когато беше всичко друго.

Докато Шон Елиът тласна Антрим към ранна преднина, Корк имаше предвид гол за изключване и пет минути те влязоха, когато Тим О’Махони се нахвърли при дроп от Конал Кънинг, за да се насочи към и пасът му отвътре мина докрай до Дара Фицгибон, за да завърши.

Антрим не беше притеснен от това и отвърна на удара малко след това, тъй като дългият пук-аут на Райън Елиът беше извлечен от Джеймс Макнотън, който се втурна и избухна отвъд Патрик Колинс.

Корк искаха да дадат своя отпечатък в този мач и веднага О’Махони отново се оказа през с Дейвид Киърни, който го излекува обратно извън зоната с шанс за гол, смятан за предотвратен, тъй като реферът Лиъм Гордън отсъди дузпа, но само жълт до Кирни, като Конър Лихан изпраща в мрежата.

Антрим изглеждаше малко нестабилно в защита и докато Роби О’Флин преодоля първата от четирите си точки в първото полувреме, Шафраните прераснаха в геймъра, като Макнотън водеше превъзходно, въпреки че Елиът трябваше да бъде нащрек, за да откаже гол на Лихейн с спестяване за 65, който беше превърнат от човека от Мидълтън.

В 23-та минута домакините се върнаха направо в този мач, като Майкъл Брадли захранваше Кийлан Молой, който влезе вътре, за да намери мрежата и остави домакините само един от гостите, и те започнаха да упражняват контрол, като Нийл Макманъс прескочи страничната линия, но шансове се помоли във вихрения вятър, който изпращаше изстрели надясно.

Все пак те нарастваха увереност, като домакините намериха своя глас, докато Макнотън, Молой, Кънинг и Пади Бърк намериха своя обхват, за да изпреварят домакините напред.

Два гола на О’Флин наклониха баланса на пътя на Корк, но Антри завърши полувремето добре, Молой изравни и Макнотън получи свободен, за да ги изведе с 2-11 до 2-10 напред.

Домакините просто не можаха да достигнат същите височини през втория период, въпреки че Кийлън Молой отбеляза красота в бягството, след като Шеймъс Харнеди посочи Корк в рамките на секунди, тъй като подопечните на Дарън Глийсън трябваше да разчитат основно на свободните играчи на Джеймс Макнотън, когато Корк започна да се оттегля. с Darragh Fitzgibbon, упражнявайки по-голям контрол върху тази игра с течение на минутите, изрязвайки четири точки и имайки ръка в много повече.

Lehane, O’Flynn, Harnedy държаха дъската да тиктака, докато в другия край Корк държеше вратата затворена, тъй като Антрим просто нямаше същата стая.

Харнеди празнува късния си гол

Домакините се отклониха само на шест, докато мачът премина в добавеното време, но Фицгибон и втора точка от Патрик Хорган от резервната скамейка го направиха безопасни, докато гратисният удар дойде с последната игра, когато Джак О’Конър направи страхотен пробег по напусна и игра вътре с Харнеди, който завърши победата за бунтовниците, които сега се изправят срещу Голуей в четвъртфинала следващата седмица.

Антрим: R Elliott; Д Кирни (0-01), Дж. Уолш, Н. О’Конър; J Maskey, E Campbell, P Burke (0-01); М Брадли, К. Молой (1-03) Джей Макнотън (1-09, 0-06 свободни), К. Кларк, Д. Нюджънт; C Хитър (0-02 свободни), N McManus (0-01 странична линия), S Elliott (0-01)

Замени: C McCann за D Nugent (49), C Bohill за M Bradley (55), C Johnston (0-01) за S Elliott (55), N McKenna за C Cunning (63), D McKernan за J Maskey (68 )

корк: Пи Колинс; D Cahalane, R Downey, S O’Donoghue; Н О’Лиъри, Си Джойс, М Коулман (0-01 свободно); D Fitzgibbon (1-04), L Meade; Р О’Флин (0-06), С Харнеди (1-03), С Кингстън; T O’Mahony, A Connolly (0-02), C Lehane (1-08, 1-00 писалка, 0-02 свободни, 0-01 65)

Замени: C Cahalane (0-01) за S Kingston (29), G Millerick за R Downey (51), T O’Connell за L Meade (58), P Horgan (0-02) за T O’Mahony (61 ), J O’Connor за A Connolly (68)

Рефер: Лиъм Гордън (Голуей)