Корк достига четвъртфинал, след като преодоля Лимерик

Корк се класира за 1/4-финалите на All-Ireland SFC благодарение на победата над Лимерик в Páirc Uí Chaoimh в неделя следобед.

Отне голове през второто полувреме на Cathail O’Mahony и Brian Hurley (дузпа), за да изпратят най-накрая своите упорити опоненти и да резервират място в последната осмина на шампионата.

Лимерик прекара повече от мач за Корк по време на забавно равенство, но клиничното завършване на победителите ги изкара над границата, въпреки че загуби Пол Уолш с червен картон.

Временният мениджър Джон Клиъри направи една промяна в стартовия им състав, като Míchéal Aodh Martin се върна във вратата, за да замени Крис Кели. Що се отнася до Лимерик, Били Лий направи четири промени. Джим Листън и Гордън Браун започнаха в защита, като Падрайг Де Брюин и Роби Бърк добавиха атаката на гостите.

Два гола за Шерлок изведоха Корк напред в началото, но Лимерик отвърна с усилията на Гордън Браун, Роби Бърк и Ейдриън Енрайт, правейки резултат 0-03 до 0-02 след 10 минути.

На домакините им липсваше искра и Лимерик се възползва напълно с Хю Бурк и още едно усилие на Енрайт, задържайки гостите напред след страхотен резултат на Джон О’Рурк.

И двете страни бяха виновни за изритането на поредица от лоши удари, докато Шерлок (45 ‘) и Енрайт си размениха точки.

Корк разчиташе на Стивън Шерлок за по-голямата част от своите резултати, а нападателят на Сейнт Финбар изравни нещата за пети път с превъзходни точки след половин час.

Дараг Трейси от Лимерик се занимава с Колм О’Калаган

Това направи резултата 0-06 за всеки, но Лимерик продължи да създава проблеми на Rebels всеки път, когато те влязоха в последната третина, тъй като Cian Sheehan отмени усилията на Eoghan McSweeney. Дан Динин разтърси напречната греда на Лимерик с ужилващо усилие, но беше правилно настроен, за да вдигне топката от земята. Това се оказа рядка възможност за гол.

Шерлок изправи Корк в предната част от свободна игра точно преди почивката, но Лимерик беше много в стегнат мач, 0-08 до 0-07 на интервала.

Хю Бурк изравни още веднъж чрез свободно изпълнение малко след подновяването, но Шерлок отговори, добавяйки своя четвърти свободен от равенството. В една равностойна игра Бурк и Кевин О’Донован размениха точки, докато Корк остана напред, 0-10 към 0-09.

Черен картон за Гордън Браун разстрои ритъма на Лимерик, когато Хю Бурк изравни от свободна игра, но още веднъж Корк отговори с Eoghan McSweeney, разделяйки стълбовете. Брайън Хърли беше добре подреден през целия следобед, но успя да се измъкне и да изтласка Корк с две чисти след 46 минути.

Въпреки своите числени недостатъци, Лимерик продължи да извежда играта на опонентите си. Решаващият резултат в мача дойде след 50 минути, когато Корк обърна притежанието и изпрати топката към Катайл О’Махони. Режейки от тесен ъгъл, ъгловият нападател плъзна топката под Донал ул’Съливан за решаващ гол.

Корк държеше Лимерик на една ръка разстояние, следвайки този зелен флаг с резултати на О’Рурк и Шерлок (безплатно), поддържайки комфортната преднина на домакините. Джош Райън раздели постовете, но Лимерик се мъчеше да отчете дефицит от 5 точки към заключителните етапи.

Това беше, докато Брайън Донован отправи страхотен удар в горния ъгъл с оставащи 10 минути. Резултатът на Адриан Енрайт направи играта за две точки, преди заместникът на Корк Пол Уолш да бъде изгонен за две нарушения с жълт картон.

Лимерик усети възможността си, но фаул срещу Кевин О’Донован доведе до дузпа, която Брайън Хърли изпълни, преди Корк да успокои победата.

Корк: Míchéal Aodh Martin; Шон Паутър, Морис Шанли, Кевин О’Донован (0-01); Джон Купър, Рори Магуайър, Мати Тейлър; Колм О’Калаган (0-01), Иън Магуайър; Даниел Дайн, Йоган Максуини (0-02), Джон О’Рурк (0-03); Стивън Шерлок (0-08, 0-05 свободни, 0-01 45 ‘), Брайън Хърли (капитан, 1-02, 1-00 писалка), Катайл О’Махони (1-00).

Subs: Джак Кахалейн за Dineen (53), Пол Уолш за McSweeney (59), Cian Kiely за Sherlock (67), Damien Gore (0-01) за O’Mahony (70) Томи Уолш за O’Donovan (73).

Лимерик: Донал ул’Съливан (капитан); Шон О’Ший, Брайън Фанинг, Джим Листън; Cyan Sheehan (0-01), Iain Corbett, Gordon Brown (0-02); Дара Трейси, Килиан Фахи; Ейдриън Енрайт (0-04), Брайън Донован, Падрайг де Брюин; Питър Наш, Роби Бърк (0-01), Хю Бурк (0-05, 0-03 свободен).

Subs: Джеймс Нотън (0-01) за Де Брюин (ht), Джош Райън (1-02) за Наш (55), Пол Махер за Браун (55), Майкъл О’Донован за Листън (55), Килиан Райън за Бърк 66 ).

Рефер: Джером Хенри (Майо).