Ливингстън 1-2 Рейнджърс

Два гола само за 101 секунди накараха Рейнджърс да изостане, за да осигури победа с 2-1 над Ливингстън в първия ден на новия сезон.

Джон Ноубъл изуми отбора на Айброкс, като прехвърли топката над вратаря Джон Маклафлин, за да даде преднина на домакините след само четири минути в Tony Macaroni Arena.

Домакините разочароваха Рейнджърс, тъй като се бореха да създадат каквито и да било реални положения през първото полувреме, докато новият сезон на шотландската Висша лига започна в Уест Лотиан.

Новото попълнение на Рейнджърс Антонио Чолак видя гола си отменен заради засада, преди халфът Скот Арфийлд да влезе от резервната скамейка и да вкара гол с глава в изравнителния гол в 73-ата минута.

Гостите бяха гладни за още и капитанът Джеймс Таверние бързо завъртя пряк свободен удар в мрежата, за да поведе.

Това е втори пореден сезон, когато Рейнджърс побеждават Ливингстън в деня на откриването.

Рейнджърс получава оферта за титлата, за да започне победно

Образ:
Джеймс Таверние празнува, след като изведе Рейнджърс напред в Ливингстън

Беше напрегнат следобед за феновете на Рейнджърс, които видяха, че Джон Маклафлин предпочете на вратата пред номер едно за миналия сезон Алън Макгрегър.

Имаше състезателни дебюти за Джон Сутар, Том Лоурънс и Антонио Колак за Жер. Вратарят Шамал Джордж дебютира за Ливи, след като подписа от Колчестър.

Мачът беше спрян в началните минути от рефера Дон Робъртсън, за да позволи малко дим от пиротехниката на феновете на гостите да се изчисти от ложата на Ливингстън.

Ентусиазмът на привържениците на Жер обаче скоро беше помрачен, когато домакините поведоха с едно попадение.

Моля, използвайте браузъра Chrome за по-достъпен видеоплейър

Джон Ноубъл вкара първия си гол за Ливингстън в някакъв стил, след като неговият лоб им даде преднина от 1-0 над Рейнджърс в първия мач от SPFL сезон 2022-23.

Джордж изпрати дълга топка нагоре към парка, капитанът Ники Девлин я засече с глава и Сутар не успя да се справи с опасността, докато Ноубъл се премести зад него, за да хвърли Маклафлин от наказателното поле за първия му гол в клуба.

Отговорът на Рейнджърс беше предсказуем и неистов, след като поредица от центрирания и свободни удари в претъпканото наказателно поле бяха отблъснати от добре организирана защита на Ливи.

Ливингстън трябваше да удвои преднината си в 27-ата минута, когато пряк свободен удар на Андрю Шини намери Айо Обилей непокрит, но той се насочи право в ръцете на Маклафлин.

Рейнджърс поднови доминацията си, но голът не дойде.

Скот Арфийлд изравни Рейнджърс в началото на сезона с Ливингстън, след като заби центриране на Райън Кент.

Малик Тилман, даден под наем от Байерн Мюнхен, замени Скот Райт в началото на второто полувреме, за да дебютира за Герс и помогна на гостите да увеличат натиска.

Ливингстън обаче остана твърд и запази заплаха на почивката, като височината и силата на Nouble се оказаха шепа.

Чолак имаше топката в мрежата в 54-ата минута, но беше отсъдена в засада, преди Тилман да направи удар от близка дистанция, спасен от Джордж.

Капитанът на Рейнджърс Джеймс Таверние нанесе силен удар от фаул покрай вратаря на Ливингстън Шамал Джордж, за да поведе отбора си с 2-1 в началната среща на шотландската Висша лига.

Джон Лундстрам, Тилман, Таверние и Борна Баришич полагаха усилия, докато мъжете на Гован продължаваха да натискат, преди Арфийлд, който бе въведен от Джеймс Сандс за Сутар и Глен Камара в 67-ата минута, засечен с глава при центриране от Райън Кент.

Беше пълен обрат две минути по-късно, когато капитанът Таверние изпълни пряк свободен удар от границите на наказателното поле.

Светлосиньото облекчение беше осезаемо с похвалните усилия на Ливи, които в крайна сметка не се броиха за нищо.

Какво казаха мениджърите

Дейвид Мартиндейл казва, че е останал разочарован, след като неговият отбор от Ливингстън допусна два пъти за две минути срещу Рейнджърс, което доведе до загуба с 2-1 за домакина.

Шефът на Ливингстън Дейвид Мартиндейл каза, че резултатът е бил тежък за неговите играчи:

„Разочароващо е, защото имахме опора в мача.

„Получихме гола си, защитавайки го наистина добре, но знаехме, че те ще ни нападнат през второто полувреме.

„Чувствам се разочарован от момчетата, защото ако резултатът е равен 1-1, не мисля, че някой поставя под въпрос резултата.

„Няма много случаи, в които губим футболен мач и аз всъщност хваля момчетата. Казах го в съблекалнята.

Шефът на Рейнджърс Джовани ван Бронкхорст не беше доволен от представянето им през първото полувреме срещу Ливингстън, но беше възхитен от намерението им през второто полувреме да отвърнат на удара, за да спечелят с 2-1.

Шефът на Рейнджърс Джовани ван Бронкхорст беше възхитен от желанието в неговия отбор:

„Трябваше да копаем дълбоко, за да спечелим днес.

„Първото полувреме не играхме добре и допуснахме първия гол твърде лесно, но през второто полувреме видяхме отбора, който обичам да виждам, създавайки положения и доминирайки в играта.

„Винаги е добре да започнеш с победа. Сега се концентрираме върху голям мач във вторник в Белгия.

„Двудневна подготовка за това, така че трябва да използваме всеки час, който имаме, за да сме сигурни, че сме готови.“

Какво следва

Рейнджърс ще пътува до Белгия за първия мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига с Юнион Сен Жилоаз във вторник. Те отиват с оптимизъм след победата си в първия ден.

Те се завръщат при домакинството на Килмарнък в Шотландската Премиършип на 6 август.

Ливингстън пътува до Дънди Юнайтед на 7 август.

Новият сезон на шотландската Висша лига със Sky Sports

• До 48 мача на живо от Шотландската Премиършип плюс финалите на плейофите.
  • Предаване на живо, представено от Eilidh Barbour с анализи от Kris Boyd и Andy Walker и др.
  • Включено денонощно покритие Sky Sports Newsтой skysports.com и през нашия Sky Sports социални канали.
  • Безплатни за гледане акценти от всеки мач на шотландската Висша лига на нашия уебсайт.
  • Sky Sports е вашата крайна дестинация за национален футбол с предавания на живо за Висшата лига, EFL, Шотландската Висша лига и Женската Суперлига.