Магуайър 7, Рашфорд 6, Ериксен 6

Манчестър Юнайтед бяха победени с 1-0 от Севиля в Осло в събота, последният приятелски мач в подготовката им за новия сезон.

Жоао Феликс от Атлетико вкара единствения гол за отбора на Диего Симеоне, докато Фред беше изгонен в края на мача за две нарушения, които трябва да бъдат отбелязани за жълт картон, а Кристиан Ериксен влезе от пейката, за да направи своя дебют.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ

Новият мениджър Ерик тен Хаг ще бъде на линията на Олд Трафорд за първи път в неделя в друг приятелски мач срещу друг испански отбор в Райо Валекано.

Юнайтед започва кампанията си във Висшата лига срещу Брайтън на 7 август.

Анди Митън дава своята присъда за представянето на играча на Юнайтед от Осло по-долу.

Рейтинг на Манчестър Юнайтед

Давид де Хеа 6: Малко какво да направи срещу бившия си – и винаги труден за игра срещу – клуб, но гледайте много по-плавно представяне, където бяха показани повече доказателства за новите идеи на Ten Hag. Сега Юнайтед напредва толкова много, че разликата между Де Хеа и защитата му е голяма. Рисковано е, но засега работи. Победен от добър изстрел на Феликс в последния.

Диого Далот 6: Крайните защитници на Юнайтед се издигат по-високо в атака, но все пак се свиват в защита. Завъртя се отвътре навън за брилянтния победител на Жоао Феликс.

Виктор Линделоф 8: Силен ранен удар срещу Кореа и по-агресивен. Ключов удар на Куня, за да спре най-добрия шанс на Атлетико за първото полувреме. Плътно към напред и затворени пространства надолу бързо. Интелигентно изпълнение.

Хари Магуайър 7: Няколко хубави централни паса за първото полувреме. Затворен Атлетико напред надолу. Избутан в смелата защитна висока линия на Ten Hag. Блокира изстрел на Куня от 50 и му даде картон – с основателна причина – за изтегляне на Кондогбия три минути по-късно. Безплатен удар с глава след 75.

Тирел Маласия 7: Измъкна се от затруднено положение, за да постави Рашфорд след две минути. Лош подход срещу Йоренте. Подава добре и натиска високо. Удар след 73, но като много от усилията на Юнайтед, без реална заплаха. Насърчаващо.

Скот Мактоминей 6: Тежко предизвикателство срещу Ян Облак, което възмути испанците. Юнайтед често създаваше 4 срещу 3 срещу трима халфове през първото полувреме. Твърде много лесни пасове, дадени през второто полувреме от отбора като цяло.

Фред 7: Жив както винаги. Жертиран картон след 27 минути, той отказа да позволи на играч на Атлетико да го подмине. Хубаво овладяване на 32, за да спре нова атака на Атлетико. Има кръг на въртене на малка монета. Юнайтед не смени играта достатъчно бързо, когато Атлетико отиде до техния нисък блок 4-5-1 и се опита да мине директно през тях, което не проработи. Изпратен най-накрая.

Бруно Фернандес 6: Неразделна част от ранните гладки пасове. Страхотен в къса игра. Направи бягания зад защитниците. Опита се да хване вратаря с пряк свободен удар в 61-ата минута. По-малко ефективен през второто полувреме.

Маркъс Рашфорд 6: След две минути се намеси и ударът му беше спасен. Ефективен при излизане зад защитниците. Жив, ако е лек, долу вляво. Удар от 43 и Юнайтед постигна по-добри резултати през първото полувреме. Не е лесно да играеш срещу защитата на Атлетико. Премести се в центъра нападател през последните 20 минути и влезе в още добри позиции. Дано последват голове.

Антъни Еланга 6: Юнайтед се справи добре през първото полувреме, предните трима притиснаха задните пет назад, за да създадат пространство. Чиста игра отдясно. Фаулиран при предизвикателство за жълт картон. Обърна се и завърши чист ход в 42-ата минута.

Антони Марсиал 6: Удари с лъжица след четири и направи прекрасен обрат няколко минути по-късно. Добра връзка, но докато Юнайтед влизаше в обещаващи позиции, последната топка не беше достатъчно добра.

Subs

Кристиан Ериксен 6: За Марсиал след 68 минути при огромни аплодисменти от 26 129 публика, която беше преобладаващо фенове на MUFC. Изхвърли красива топка към Рашфорд след 71.

Дони Ван де Беек 6: На мястото на McTominay след 68. Ten Hag иска да накара играчи на позиция ’10’ зад халфовата линия на противника – и не само един играч, но и халфове, крила и крайни защитници.

Факундо Пелистри 6: За Еланга след 75. Тен Хаг иска крилата си високо и широко и да разтягат терена. Малко вероятно е Пелистри да бъде първият избор и да получи минути поради отсъствието на Санчо, но той има искра, когато получи топката.

Джеймс Гарнър N/A: За Пелистри в последните моменти.

Актуализирано: 30 юли 2022 г., 14:55 ч