Майо призовава бойните качества, за да изхвърли Kildare

Нагласата на Мейо никога не казвай умри блесна отново на Croke Park, когато записаха победа с 2-13 до 0-14 в квалификациите за цялата Ирландия над Kildare, за да достигнат до осмината.

В началото на второто полувреме Килдар поведе с шест точки и изглеждаше сравнително комфортно, докато ловуваха на глутници отзад и движеха топката с темп, благодарение на известна доминация в средата на терена.

Даниел Флин беше толкова близо до това, което би било зашеметяващ индивидуален гол – и такъв, който повече от вероятно би унищожил състезанието – но Enda Hession блокира смело и Mayo проби, за да отбележи и намали разликата до четири точки.

Оттам Mayo започна да атакува и хубавият гол на Oisin Mullen ги изравни, преди Джордан Флин да добави секунда с последния удар, докато блъсна Aaron O’Neill от изход, за да запечата напредъка на Mayo.

Отборът на Конахт влезе в играта като фаворит с Килдър на Глен Райън, ранен от пет гола в първото полувреме, допуснати при финалното им поражение от Лейнстър от Дъблин.

С пропуснати шансове в началото и в двата края – отличният Даниел Флин изумително пропусна лесен удар – Мейо поведе чрез Джак Карни.

Това ще бъде единственият път през първото полувреме, когато нападател на Мейо ще отбележи от игра и те няма да водят отново до последните минути.

Дараг Малоун изравни нещата преди две свободи на Джими Хайланд и точка от изключителния Кевин Фийли доведе Лилиуайтс с 0-04 до 0-01 напред след 15 минути.

Килиан О’Конър, добре натрупан, изрита свободно, преди Кевин О’Калахан да отговори в края на Хил 16.

Лий Кийгън отбеляза добър резултат, но Даниел Флин и Кевин О’Калахан изпревариха Килдър още повече.

След това Eoghan McLaughlin имаше голяма дума за разискванията, като първо посочи, преди да се надпреварва, за да вземе пас от Carney след превъзходното му вземане на ръба на квадрата. Усилието на Маклафлин имаше много сила, но О’Нийл, при дебюта си в шампионата, направи зашеметяващо спасяване, за да го изтласка над гредата.

Oisin Mullen празнува първия гол на Mayo

Хиланд свободен при свирката остави Килдър 0-08 до 0-05 напред на почивката и точките от Бен Маккормак, Даниел Флин и Хайланд ги доведоха до шест напред и на полпозишън.

Заместникът Фъргал Боланд отговори, преди Килиан О’Конър да грабне първия си от игра. Конър Лофтъс намали още повече разликата, но трудолюбивият Нийл Флин изведе Килдър с четири напред.

Keegan излезе напред, за да направи рядко усилие с ляв крак, преди Diarmuid O’Connor да закачи от страната на Cusack Stand.

Свободното на Хайланд остави Мейо да се нуждае от гол и те го получиха, докато Мълън се впусна напред и след като изглеждаше замаян, той някак си отскочи, изигра едно-две с Падрейг О’Хора и хвърли високо покрай О’Нийл, за да изравни нещата до остават по-малко от 10 минути.

Впечатляващото камео на Боланд върна Mayo напред за първи път след началните схватки, преди крайният защитник на Kildare Ший Райън да пробие напред и да юмрукне.

Килиан О’Конър и Дарън Макхейл дадоха място за дишане на Мейо и след като О’Нийл излезе от вратата си, докато Килдър преследваше спасителен гол, Флин се възползва, за да завърши брилянтно от изхода – запечатвайки мястото на Мейо на четвъртфиналите в процеса.

Гледайте Корк срещу Лимерик (13.30 ч.) и Арма срещу Донегал (16.00 ч.) на живо по RTÉ2, слушайте на живо в Sunday Sport на RTÉ Radio 1 и следете актуализации на живо в RTÉ Sport Online или приложението RTÉ News. Акценти от всички действия през уикенда в The Sunday Game, RTÉ2, от 21:30 часа.