Молбата на полувремето е отговорена, тъй като Корк вече може да се съсредоточи върху Крокър

На обаждането на полувремето от временния мениджър Джон Клиъри отговориха футболистите на Корк, като Бунтовниците повишиха ставката за подновяването да се сблъскате с Лимерик в неделната футболна квалификация за цялата Ирландия на Páirc Uí Chaoimh.

Въпреки че Корк поведе на почивката с една точка, отборът на Били Лий показа повече пробив, но няколко лоши паса подкопаха голяма част от добрата им работа. При подновяването домакините, благодарение на голове на Катал О’Махони и Брайън Хърли (писалка), в крайна сметка изпревариха с пет точки.

Лимерик обаче остана конкурентоспособен, като голът на Браян О’Донован даде на домакините няколко тревожни момента, преди Хърли да реализира от мястото си.

Говорейки пред RTÉ Sport след това, Клиъри разсъждава за игра от две полувремена.

„Бяхме разочаровани на полувремето, тъй като изобщо не играхме с никаква интензивност и оставихме Лимерик да се насочи към нас“, каза той.

„Молбата на полувремето беше ние да подобрим играта си, ако не го направим, Лимерик щеше да мине през нас. Повишихме антата и увеличихме интензивността си и получихме двата големи резултата, двата голове и това беше разликата в крайна сметка.”

Черен картон за Гордън Браун от Лимерик смекчи заплахата им през втория период. Корк с главни букви, ритане 1-03 без повторение.

„Получихме важни резултати от гърба на тази черна карта“, добави Клиъри. Всички знаем какво може да ви направи Лимерик и те получиха страхотен гол след това. Мисля, че Кевин О’Донован и Шон Паутър бяха извън позиция. Но тогава направихме страхотен ход, страхотно управление от Кевин (О’Донован) и той беше свален. Брайън (Хърли) заби страхотна дузпа.”

Следващото за Корк е място в 1/4-финалите на Ирландия, където ще се срещнат или с Дери, Дъблин или Голуей.

Временният шеф го очаква с нетърпение след сезона нагоре и надолу досега.

„Ще видим кого ще получим {при тегленето} и ще се подготвим. Страхотно е за този отбор да отиде в Croke Park.

„Започнахме страхотно в лигата, имахме ужасно много контузии и след това загубихме нашия мениджър. Корабът е стабилен сега. Спечелихме последните два мача, за да се измъкнем от изпадане и след това спечелихме два от трите ни мача в шампионата Заслужаваме да бъдем тук и го очакваме с нетърпение.

“И трите [Derry, Dublin, Galway] имаше фантастични провинциални победи. Ще бъдем на друго ниво в сравнение с това, което играхме през последните две седмици, но за това сме в това състезание. В последния мач от лигата срещу Офали, ако не го спечелихме, щяхме да бъдем Tailteann Cup. Ще дадем най-доброто от себе си, ще видим къде ще ни отведе, но ще бъдем във всички оръжия.

Мениджърът на Лимерик Били Лий беше пълен с похвали за усилията на отбора си, но изтъкна периода, в който те паднаха до 14 души за 10 минути.

„Изразходвахме много енергия през това време, за да се запазим в играта. Те получиха 1-03 и мисля, че мачът ни се изплъзна през този период. Момчетата се върнаха назад и ние получихме страхотен гол от Брайън (О’Донован Върнахме го до две точки, имахме шанс да отидем една точка, но Корк намери начин да се прибере и ние ги поздравяваме.

“Опитваме се да стигнем до това ниво и ще продължим да работим върху него. Знаем, че имаме още какво да намерим преди Дивизия 2 следващата година.”