„Ние не играем за Кристоф“

SAMOA CENTER UJ Seuteni направи опит и настрои още един, за да изпрати Бордо-Беглес на полуфиналите на френските Топ 14 през следващия уикенд след победата в плейофите в неделя с 36-16 над Racing 92.

Ключовите намеси на Сеутени дойдоха през второто полувреме, когато той пресече за съвместния си водещ опит в 11-та лига за сезона, преди да асистира на Ромен Бурос.

Бордо-Бегле ще се изправи срещу Монпелие в последните четири мача следващата неделя, 24 часа след като играчите на масата в редовния сезон Кастр играят с местния съперник Тулуза и двата мача в Ница.

След поражението миналия уикенд от Перпинян, което отказа автоматичното им място на полуфиналите, откровеният старши треньор на Бордо-Беглес Кристоф Уриос критикува много от основните си играчи, включително френската двойка Матио Жалибер и Камерън Уоки.

„Беше наистина напрегнато през седмицата, лидерите се засилиха и най-добрият отговор, който можехме да дадем, беше това, което направихме тази вечер“, каза половинката Джалиберт пред Canal +.

„Видяхте цитатите от нашия треньор в пресата. Просто исках да кажа, че не играем за Кристоф, ние сме на мисия за играчите “, добави той.

Уриос, който се присъедини към Бордо-Беглес от Кастр година, след като ги изведе до титлата в Топ 14, след това отговори.

„Не беше лесно, тъй като поех риск, го направих от сърце, трябваше да се събудим, да се разбунтуваме“, каза той пред Canal +.

„Когато имаш страхотни играчи, те трябва да играят добре, така печелиш титли.

„Играчите и лидерите вдигнаха ръцете си днес, това е техен успех, а не наш (треньорите)“, добави той.

На Stade Chaban-Delmas резултатите бяха изравнени след 20 минути, след като полувремето от Франция на домакините Максим Луку и младежът на Racing Нолан льо Гаррек си размениха дузпи, след като началният удар беше отложен с малко под четвърт час поради проблем с микрофона на съдията.

Парижаните, шампиони за 2016 г., поведоха с 10-8 на почивката, когато опитът на Макс Спринг, реализиран от 20-годишния Льо Гарек, дойде в отговор на усилията на крилото на Аржентина Сантяго Кордеро за отбора на Уриос.

Льо Гаррек изби още една дузпа, за да направи резултата 13-8 в 43 минути, преди домакините да овладеят твърдо двубоя с три опита в рамките на 11 минути.

ВИЖТЕ СПОРТ
РАЗЛИЧНО

Приближете се до важните истории с изключителен анализ, прозрение и дебат в The42 Membership.

Станете член

28-годишният Сеутени вкара след почивка на Йорам Моефана, след което осигури последния щрих за Бурос.

След това бек гребецът на Les Bleus Камерън Уоки галопира и празнува с пръст над устата си, сякаш заглушава критиките на Уриос, като оставаше малко повече от една четвърт от играта. Запитан за празника му след мача, Уоки отговори: “Мисля, че всички разбраха.”

Бордо-Беглес поведе удобно с 29-16 и с 30-хилядната тълпа на Чабан-Делмас, заблудена, бившето крило на Нова Зеландия седморката Бен Лам се увери в мястото си в полуфинала със 79-и усилие.

По-рано защитникът на Франция Мелвин Жамине отбеляза 26 точки, за да запази Перпинян в Топ 14, след като каталунците победиха второстепенния Мон дьо Марсан с 41-16 в плейоф.

Клубът на Жамине стана първият отбор от най-висок клас, който спечели двубоя, откакто беше представен през 2018 г., преди вратарят от теста да се присъедини към френския шампион Тулуза през следващия сезон.