Нютаун с 14 човека се захваща, за да подпечата впечатляваща победа

Newtownshandrum победи новодошлите Kanturk в група A на Co-op Superstores Cork Premier SHC и прогизналия от дъжда Charleville в събота вечерта.

Имаше усещането преди сблъсъка, че махалото на силата в хвърлянето на North Cork се измества към страната на Duhallow, но 14-те играчи Newtown разкъсаха сценария с изпълнение на страст, гордост и не малко показност, докато бяха доведени до победа от изключителните Тим О’Махони, Джейми Кофлан и Джери Лейн.

Мъжете на Авондху бяха по-добрата страна от началото и водеха с 0-10 до 0-8 след 35 минути, когато загубиха Джак Херлихи с втори жълт картон. Сцената изглеждаше готова за Kanturk да върне предимството си, но Newtown се вкопчи, нещо, което много зарадва техния селекционер, Shane Naughton.

„Имаме реакция за всичко. Ако ние получим червен картон, ако опозицията получи такъв; каквото и да е, подготвени сме за него. Поставихме огромна работа на заден план с този екип и всяка ситуация и всеки сценарий са обхванати и ние се чувстваме комфортно с това, защото го практикуваме отново и отново“, каза той.

„За съжаление на Джак, той получи два жълти жълти, но ние успяхме да преоценим и да се върнем и да поемем контрола над играта и всъщност продължихме през следващите 10 минути, след като той беше изгонен.“

Първоначално страните бяха равностойни след червения картон, тъй като Джейми Кофлан и Тим О’Махони вкараха безплатни за Нютаун, докато Иън Уолш посочи за Кантурк, а Брайън О’Съливан вкара ’65, след като Джеймс Боулс направи зрелищно двойно спасяване от Лиъм О „Кийф и Алън Уолш.

След това Newtown пое точките от Seán Griffin, Cormac O’Brien и три от Jamie Coughlan, които им дадоха преднина от 0-17 до 0-10 със седем преди края. О’Съливан най-накрая спря гниенето на Кантурк с шестата си точка, но О’Махони отговори с дълъг свободен удар, който вдигна верните на Нютаун на крака, въпреки че Алън Уолш направи удар за късен гол.

От самото начало тежестта на очакванията изглежда пречеше на Kanturk, докато те се бореха с подновяването си, като страната на Avondhu натискаше яростно всичко по-късо, докато всичко по-дълго беше погълнато от O’Mahony и Conor Twomey.

Звездата на Корк отбеляза първия гол за вечерта, след което Джери Лейн удвои предимството си, преди Браян О’Съливан да измъкне Кантурк от целта с първото си свободно. След това О’Съливан размени резултати с Дейвид О’Конър, преди Конър Грифен да даде преднина на Нютаун с 0-5 до 0-2 в края на първата четвърт.

Райън Уолш надхвърли първия резултат на Кантурк от игра, но допълнителни попадения на Туми и Катал Наутън изкараха страната на Авондху четири. О’Съливан намали разликата с още един свободен удар, но Лейн отново увеличи преднината на Нютаун, преди Наутън да се озова направо в гол, само за Грантис Буцинкас да спаси отлично.

Спасяването за кратко вдъхна живот на Kanturk, тъй като те успяха да отбележат последователни голове за първи път в мача чрез O’Sullivan и Lorcán McLoughlin, но Twomey щеше да има последната дума за полувремето, тъй като втората му точка даде на отбора си 0-9 към 0 -6 интервал преднина.

Coughlan отбеляза първия гол на Newtown от свободен удар при подновяването, но резултати на Aidan и Alan Walsh скоро намалиха разликата до две точки. След това дойде червеният картон на Херлихи, който извади най-доброто от неговите другари, тъй като те сега се изправят срещу шампиона на окръга, Мидълтън, следващия уикенд, докато за Кантурк предизвикателството на Дъглас е застрашително.

Голмайстори за Нютауншандрум: J Coughlan (0-6, 0-3 frees, 0-1 ’65), T O’Mahony (0-3, 0-2 frees), J Lane и C Twomey (0-2 всеки), C O’ Brien , D O’Connor, C Griffen, C Naughton и S Griffin (0-1 всеки).

Голмайстори за Кантюрк: B O’Sullivan (0-6, 0-4 frees, 0-2 ’65s), Alan Walsh (1-1), Aidan Walsh, R Walsh, I Walsh и L McLoughlin (0-1 всеки).

НЮТАУНШАНДРЪМ: J Bowles; K O’Sullivan, P O’Sullivan, M Ryan; J Herlihy, T O’Mahony (c), C Twomey; C O’Brien, D Hawe; J Coughlan, J Lane, D O’Connor; C Naughton, R Geary, C Griffen. Резерви: S Griffin за Naughton (42 минути), J Twomey за Griffen (50 минути), M Bowles за Coughlan, (inj, 57 минути), M Thompson за O’Connor (60 минути).

КАНТУРК: Г Буцинкас; J McLoughlin, R Walsh, P Walsh; T Walsh, D Browne (c), J Browne; Б О’Съливан, Л О’Нийл; L McLoughlin, Aidan Walsh And Walsh; Л О’Кийф, Алън Уолш, Си Уолш. Резерви: Clernon за O’Neill и C Mullane за L McLoughlin (и двете по 50 минути).

Рефери: Марк Махер (Сейнт Финбар).