Огбене и Хурихейн в целта

Chiedozie Ogbene отбеляза гол в деня на откриването на новия сезон на Sky Bet Championship като новоповишен Родърхам завърши наравно 1-1 с Суонзи на стадион AESSEAL в Ню Йорк.

Милърс станаха втори в Лига 1 миналия сезон и поведоха в 16-ата минута, когато Огбене успя да вкара дълго хвърляне в наказателното поле.

Хари Дарлинг върна едно обратно 20 минути по-късно, за да раздели плячката за уелската страна.

И двете страни имаха шансове да спечелят през второто полувреме, като Майкъл Обафеми пропусна открит гол за Суонзи, докато Огбене и Коен Брамал наложиха добри спасявания на вратаря на Суонс Анди Фишър.

След мача мениджърът на Суонзи Ръсел Мартин отхвърли слуховете, че се опитва да привлече Огбене в клуба, като заяви: „той е в клуб, който наистина го цени, той играе през цялото време, никога не съм говорил с играча в моя живот

„Той се справи страхотно с кариерата си напоследък, с Ирландия и всичко останало, но когато някой е свързан във футбола, възприятието и реалността често са много далеч едно от друго.“

Конър Хурихейн празнува своя гол да донесе победа на Дарби Каунти в първия ден

В първа лига, Конър Хурихейн беше в резултата за Дарби Каунти, когато Рамс победиха Оксфорд Юнайтед с 1-0 на Прайд Парк.

Временният мениджър на Дарби Лиъм Розениър вярва, че международното родословие на Хурихейн може да тласне отбора му напред този сезон.

Халфът на Република Ирландия вкара превъзходен гол пред публика от 31 000 и това беше гол, оценен от Росениър, който иска той редовно да фигурира в таблицата с резултати този сезон.

„Конър е голмайстор“, каза Розеньор. „В първия ми разговор с него относно идването в клуба го попитах, защото съм го виждал да играе по-дълбоко за Шефилд Юнайтед и понякога за Суонзи и той каза „Искам да получавам асистенции и да вкарвам голове“.

„Мисля, че той ще бъде много подходящ за нас и за начина, по който играем. Голяма част от работата, която свършихме, е да го изведем във финалната третина, където той може да покаже истинското си качество и днес след първото му докосване всички на стадиона знаеха какво ще се случи.”

На други места в шампионата, Норич сезонът започна слабо, тъй като бяха победени с 1-0 от Кардиф в мач, в който двата отбора бяха изгонени играчи.

Канарчетата изпаднаха от Висшата лига миналия сезон, след като завършиха на дъното и са сочени за един от фаворитите за възстановяване.

Въпреки това те записаха гол надолу само минути след второто полувреме, когато Ромен Сойерс отбеляза при дебюта си за Сините птици.

След това Пери Нг беше изгонен за второ нарушение, за което може да се направи жълт картон, но Норич не успя да се възползва от предимството на човека – което във всеки случай продължи само 12 минути, преди капитанът Грант Ханли да бъде изгонен за получаване на втори жълт картон.

две Уест Бромич нови момчета комбинираха, за да спечелят равенство 1-1 при Мидълзбро по време на забавна игра в Riverside.

Джон Суифт, който се премести в Хоторнс след изтичането на договора му за Рединг, беше на идеалното място да вкара първия си гол за Багис пет минути след полувремето.

Този гол, отбелязан от друго лятно набиране, бившият човек на Милуол Джед Уолъс, отмени откриването на Мидълзбро в 10-ата минута от Исая Джоунс.

Централният защитник на Ирландия Дараг Ленихан дебютира за Боро след трансфера си от Блекбърн през лятото, докато другият защитник Дара О’Шей започна за Багис, с Джейсън Молумби в средата на терена, преди да накуцва в добавеното време.

Двойният трион на Чарли Кресуел Милуол горната част на новоизлюпената маса след биене Стокс 2-0, като централният халф отбеляза и в двете полувремена при дебюта си.

Лъвовете седят точно над тигрите в таблицата след късен гол Хъл победи Бристол Сити 2-1.

Андреас Вайман продължи с головата си форма от миналия сезон, за да изведе Робинс напред на половин час, но Хъл дойде отзад, за да спечели първите си три точки за сезона благодарение на дузпата на Озан Туфан през второто полувреме и отразеното спиране на Жан Майкъл Сери- удар на времето.

Блекбърн също започна с победа, тъй като голът на Луис Травис направи разликата за победа QPR и Калъм Конъли вкараха в деветата минута за Блекпул за да си осигури победа с 1-0 срещу Четене.

Шампиони на Лига 1 от миналия сезон Уигън спечели точка след нулево равенство срещу Престънкъдето Трой Парът направи състезателния си дебют за новия си клуб и който накара Чед Еванс да бъде уволнен късно, докато Лутън също бяха държани при равенство 0-0 от Бирмингам.