Огбене открива мрежата при завръщането на Родъръм в Чемпиъншип, Хурихейн отбелязва победния гол за Дарби

ИРЛАНДСКИЯТ МЕЖДУНАРОДЕН ЧИДОЗИ Огбене беше точен, когато Ротъръм се завърна в Чемпиъншип с равенство 1-1 в първия ден със Суонзи Сити.

Огбене откри резултата след 16 минути, който бе отменен от Хари Дарлинг седем минути преди почивката. Ирландският национал Майкъл Обафеми размаха линиите си от близко разстояние през второто полувреме, за да стимулира потенциален победен гол за Суонзи. Бившият нападател на Бохемианс Джорджи Кели направи своя дебют в Чемпиъншип като резерва за Родъръм в средата на второто полувреме, докато Райън Манинг изигра последните 20 минути от пейката на Суонзи.

Друг ирландски национал, Уил Кийн, пропусна един от най-добрите шансове, тъй като Уигън започна с равенство 0-0 у дома срещу Престън, страна, пълна с ирландски национали. Трой Парот направи своя пълен дебют за Норт Енд и не му бе отнесен гол в първия ден от страхотно спасяване на вратаря Бен Амос в заключителните етапи на първото полувреме.

Парът се присъедини към титулярния състав от сънародниците си Роби Брейди и Алън Браун. Парът и Брейди бяха заменени в 72-ата минута, като заместникът на Парът, Чед Еванс, беше изгонен осем минути след представянето си. Джеймс Макклийн започна за Уигън, а Джейми Макграт беше неизползван резерва.

Андрю Омобамиделе завърши дългоочакваното си завръщане след контузия, но неговият отбор Норич падна до шокираща загуба с 1-0 от Кардиф Сити, победен гол на Ромен Сойерс, създаден от ирландския национал Калъм О’Дауда. Адам Айда не беше ангажиран за Канарчетата.

Милуол започна с победа с 2-0 у дома срещу Стоук Сити, за който ирландските U21 национали Уил Смолбоун и Гавин Килкени дебютираха като резерви през второто полувреме.

Блекбърн Роувърс победи КПР с 1-0, въпреки че непълнолетният ирландски национал Синклер Армстронг пропиля добър шанс да изравни, след като беше въведен като заместник през второто полувреме.

Дебютът на Джеф Хендрик в лигата за Рединг завърши с поражение с 1-0 от Блекпул, за когото Си Джей Хамилтън влезе като резерва в последния етап на мача. Шейн Лонг направи втория си дебют в Рединг при същите обстоятелства.

Ексклузивно NZ – IRE
Ръгби анализ

Вземете анализа на мачовете на Мъри Кинсела и актуализациите на Гари Дойл от Нова Зеландия, ексклузивно за членове

Станете член

На други места Хъл Сити изостана, за да победи Бристол Сити с 2-1, докато бившият помощник на Ирландия Джон Юстас започна управлението си като мениджър на Бирмингам с равенство 0-0 като гост на Лутън Таун.

в Първа лига, Конър Хурихейн отбеляза победния гол пред повече от 30 000 фенове, докато Дарби Каунти направи победен старт в живота си в третото ниво на Англия. Pride Park се разтърси под звуците на феновете на Дарби, които оставиха зад гърба си години на финансови сътресения и огромна несигурност, а Хурихейн завърши следобеда с гол 10 минути преди края.

Джейсън Найт започна като десен бек за Дарби, с ирландския международен нападател Джеймс Колинс и защитника на U21 Ейран Кашин също в действие.

Другаде в Лига 1, Promise Omochere, подписан от Бохемианс това лято, започна и направи асистенция за Fleetwood при загубата с 2-1 от Port Vale.