Полуфинал на Премиършип: Сарацини 34-17 Арлекини – Хеттрикът на Бен Ърл помага на Сари да развали Куинс

Хеттрикът на Бен Ърл доведе до седем опита в последните му пет участия в Премиършип за сарацини
Сарацини: (15) 34
Опитва: Ърл 3, Томпкинс, Дейвис минуси: Фарел 3 Химилка: Фарел
Арлекини: (12) 17
Опитва: Домбранд, Грижа, Мърли с: Смит

Сарацините преодоляха дефицита от девет точки и оцеляха с три жълти картона през второто полувреме, за да победят шампиона Арлекинс с 34-17 в първия полуфинал на Премиършип.

Алекс Домбранд и Дани Кере се опитват да изведат Куинс с девет точки след 20 минути, но сарацините преодоляха първото полувреме с опити на Бен Ърл и Ник Томпкинс.

Ърл получи секунда 28 секунди след рестартирането, преди Алед Дейвис да премине.

Въпреки че имаше 24 минути с поне още един човек, Куинс имаше само опит на Кадан Мърли да покаже за това.

Сарацините поставиха черешката на тортата в последната минута, когато Ърл – играчът на сезона от Премиършип – премина от аут от близко разстояние, за да получи своя хеттрик и да добави към превъзходна защита през второто полувреме.

Победата беше първият плейофен мач за сарацините от най-висок клас, след като те победиха Ексетър в Туикенхам, за да спечелят титлата в Премиършип през 2019 г.

След като е установено, че има наруши правилата за таван на заплатите на Премиършип през 2017 г. и кампании за титли през 2018 и 2019 г., те бяха изпадна в шампионата през 2020 г.

Те спечели съкратен сезон от второ ниво, загубиха само един мач и продължиха тази инерция през този сезон, където спечелиха 17 и загубиха шест от мачовете си от редовния сезон, за да завършат кампанията на второ място.

Победата означава, че сарацините достигнаха до шести финал в последните си осем кампании в Премиършип – след като спечелиха четири от тези пътувания до Туикенъм.

Сарацините са без дъх през първото полувреме

Паузата на Маркъс Смит настройва Danny Care
Паузата на Маркъс Смит накара Дани Кер (вляво) да изведе Арлекинс с 12-3 напред в средата на първото полувреме

Домбранд премина от удар за ранен опит, номер осем на Куинс бяха възнаградени за натиска, който упражни върху удара в кутия на Дейвис, който видя, че половината на сарацините изпрати топката в аут.

Играта продължи със свирепо темпо и Сарис имаше страхотен шанс от близко разстояние да изравни броя на опита пет минути по-късно, но трябваше да се задоволи с дузпа на Оуен Фарел след добра защита на Куинс.

Гостите имаха по-добро от ранната териториална битка, но защитата на сарацините беше отлична, тъй като отблъснаха редица шансове от близко разстояние, докато момент на блясък на Маркъс Смит не видя как той победи двама защитници, преди да постави Care във втория опит на своя страна.

Домакините не трябваше да чакат дълго, за да пробият най-накрая защитата на Арлекинс, тъй като Ърл превъзхожда трима нападатели на Куинс, за да влезе от шест метра за своя 11-ия опит за сезона.

Джо Марчант направи трети опит за Арлекини, отхвърлен за нок-он след 32 минути и гостите видяха проститутката Джак Уокър да бъде спрян за опасен удар срещу Фарел по време на натрупването.

Сарацините накараха допълнителния човек да се брои, когато Томпкинс премина от близко разстояние след като Маро Итохе беше задържан, когато поеха водачеството за първи път.

Куинс не успява да се възползва от лошата дисциплина на сарацините

Бен Ърл отбелязва гол за сарацините
Последният опит на Бен Ърл добави блясък към дисплея на сарацините през второто полувреме

В натрупването на мача треньорът на Арлекини Ник Евънс говори за опасността играчите да бъдат подложени на грях и неговите 14 души допуснаха отново направо от началния удар.

Домбранд чукна при рестартирането на Фарел, позволявайки на домакините да създадат шанс на Ърл да мине в десния ъгъл срещу нарушен Куинс.

Този резултат сякаш разби гостите, когато Винсент Кох проби защитната линия и позволи на Дейвис да се разхожда пет минути по-късно, увеличавайки преднината до 15 точки.

Но скоро след това Sarries се появи, за да даде на опонентите си спасителен пояс, тъй като Elliot Daly беше спрян за висок удар срещу Smith и избухваха нерви между страните.

Последва втори жълт цвят за севернолондончани, след като Били Вунипола беше наказан за рамо в врата на Андре Естерхуйзен, което остави домакините на 13 души за повече от три минути.

Мърли се възползва с опит отляво след няколко спретнати пасове, но Смит направи бъркотия в реализацията, преди Дали да се върне на терена.

Куинс продължи да тества сарацините, но Ник Исикве задържа Том Лоудей над линията с осем минути до края, което се оказа решаващ момент.

Последва трети жълт картон на сарацините за висок захват, когато Алекс Лозовски отиде в кошчето за грехове за предизвикателство срещу Джо Марчант, гарантирайки, че домакините ще завършат мача с 14 души.

Но на Harlequins свършиха бензина и сарацините се възползваха от своя шанс в последните моменти, когато Ърл завърши своя хеттрик, преодолявайки от близко разстояние, за да постави печат на играта.

Ръгби директорът на сарацините Марк Маккол:

„Играхме добре ръгби и се защитавахме добре, когато трябваше. Прекарахме последните 20 минути с 14 или 13 мъже.

“Да бъдеш унил човек срещу атака толкова добър като Куинс за този период от време е трудно и показва нивото на решимост, устойчивост и борба, което имаме. Отказахме се за всичко и това е нещото, което винаги ни радва най-много.”

Треньорът на атаката на Арлекини Ник Евънс каза пред BBC Radio London:

„Ако беше останало 27-17, това вероятно беше справедлив резултат, знам, че те опитаха в края, просто мислех, че понякога бяхме малко неточни днес и те ни поставиха под голям натиск.

„Мислех, че се мъчехме да нахлуем през първото полувреме в атака, бяхме само с три точки по-малко и бяхме доста доволни от това, но няколко грешки след полувремето извадиха играта от нас. Стигнахме се малко , но срещу страна като Сарис няма да счупиш тази стена, дори когато те паднаха до 13 и 14.”

сарацини: Добре; Мейтланд, Дейли, Томпкинс, Малинс; Фарел (капитан), Дейвис; М Вунипола, Джордж, Кох, Итохе, Суинсън, Макфарланд, Ърл, Б. Вунипола.

Замени: Пифелети, Мауи, Клери, Исикве, Кристи, Ван Зил, Лозовски, Тейлър.

Арлекини: Джоунс; Green, Marchant, Esterhuizen, Murley; Смит, Грижа; Марлър, Уокър, Колиър, Саймънс, Тизард, Луис (капитан), Евънс, Домбранд.

Замени: Грей, Керрод, Луу, Юревичус, Лодей, Гялтема, Алън, Нортмор.

Рефер: Люк Пиърс