Пътища към финала на All-Ireland

В първата неделя на миналия септември, Мийт спечели първата си титла за старша възраст на Ирландия, когато победи отбора на Дъблин, който победи всички на финала.

Бързо напред до този уикенд и Мийт има шанса да го направи отново, само Кери стои на пътя им да завършат последователни заглавия.

Кери спечели последната от 11-те им титли за старша възраст в All-Ireland през 1993 г. Само Корк се сравнява с успеха на Кери. Оттогава Кралството е на един финал, където през 2012 г. загуби тежко от съседите Корк.

Ще се присъедини ли Кралството към мъжките си колеги като шампиони на цяла Ирландия или кралските особи ще продължат управлението си?

Разгледахме как и двете страни стигнаха до Croke Park в последния ден на All-Ireland.

Мит

Отборът на Иймън Мъри продължи с новаторската си форма, като спечели първата си корона в Дамската национална футболна лига Дивизия 1 през април.

Те победиха Донегал на финала в Кроук Парк, място, където са свикнали да побеждават.

Те обаче загубиха от Дъблин във финала на Ленстър през май, след като ги победиха в кръговата фаза.

Ето как те преодоляха загубата на финала в Лейнстър, за да достигнат още един финал в Ирландия.

Vikki Wall и Eamonn Murray празнуват спечелването на финала на лигата в Croke Park

11 юни – AlSC Група B, първи кръг – Monaghan 0-01 Meath 1-13

Meath започна защитата на титлата си в All-Ireland с рутинна победа в Drumhowan срещу млад отбор от Monaghan.

Роялс допуснаха първия резултат в мача, който се оказа единственият гол на Монаган, тъй като гостите доминираха в играта.

В крайната нападателна линия Стейси Граймс отбеляза 0-08, докато Келси Несбит откри мрежата през първото полувреме.

Винаги предстоят по-трудни задачи за Мийт, но тъй като победите вървят, това беше категоричен начин да започнете кампанията.

19 юни – AISC Група B, втори кръг – Armagh 0-09 Meath 0-09

Мийт завърши наравно с Арма в Пиърс Парк в Лонгфорд, за да си осигури място на четвъртфиналите.

Роялс се нуждаеха от късна точка на Orlagh Lally, за да се върнат на ниво, те изоставаха с две точки десет минути преди края, но силното завършване на Meath им помогна да спечелят равенство.

Ейми Макин продължи впечатляващия си сезон, отбелязвайки 0-05 за Арма, четирима от които идват от игра.

Мийт показа издръжливостта си през целия мач, тъй като никога не бяха в предни позиции срещу впечатляваща страна на Арма.

9 юли – четвъртфинал на AISC – Мийт 1-12 Голуей 1-11

Meath се нуждаеше от късен победител от винаги надеждната Emma Duggan което осуети завръщането на Голуей.

Duggan отбеляза 1-02 в Tullamore, за да запази защитата на титлата на Meath, страните бяха изравнени точно след почивката, когато Olivia Divilly от Galway отбеляза една от трите си точки.

В последната четвърт Мийт водеше с пет точки и мястото на полуфиналите изглеждаше осигурено, но късен успех на Голуей ги върна на ниво минути преди края.

Продълженията се очертаваха, докато Duggan не се активизира, който раздели стълбовете само на секунди до края на часовника, за да донесе победа на Meath.

Издръжливостта на Meath отново беше на преден план, тъй като победата осигури полуфинал срещу Donegal, повторение на финала на лигата.

16 юли – AISC полуфинал – Donegal 1-07 Meath 0-12

Meath си осигуриха място във финала на All-Ireland с победа над Donegal, като за пореден път Emma Duggan вдъхнови своя отбор за победа.

Ниам Маклафлин вкара от дузпа, за да даде на Донегал преднина от три точки на полувремето, 1-03 до 0-03.

Отново Мийт трябваше да покаже устойчивост и те вкараха девет точки в брилянтно представяне през второто полувреме.

Защитаващият титлата се измъкна от блоковете през второто полувреме и се впусна в преднина от три точки, преди Донегал да отбележи първия си резултат за полувремето.

Донегал си проби път обратно в играта и се озоваха отново на ниво в края на мача.

След това Ема Дъгън пое мача за вратаотбелязвайки три резултата в последните десет минути на мача, за да изпрати Мийт в решаващия мач за Ирландия.

Стейси Граймс също впечатли, ритайки 0-05, като четирима от тях дойдоха от свободни играчи, докато Мийт продължи победния си ход на Кроук Парк.

Ема Дъгън впечатлява през целия шампионат

Кери

Изминаха почти 30 години, откакто Кери за последен път се сдоби с Купата на Брендън Мартин, след като загуби само един финал през това време, сега ли е време Кери да завърши футболния дубъл?

Кери започнаха сезона си и победиха Арма във финала на Дивизия 2 на Кроук Парк.

Кралството загуби от Корк с пет точки на финала в Мюнстер в края на май на стадион Фицджералд.

Бързо напред няколко месеца и Кери се завръща на финал в щаба.

Ето как стигнаха до там.

Капитанът на Кери Анна Галвин ще се надява да добави Купата на Брендън Мартин към короната на Дивизия 2

11 юни – AlSC Група C, първи кръг – Голуей 3-08 Кери 3-10

Кери започна шампионската си кампания с победа срещу Голуей в Бир.

Louise Ní Mhuircheartaigh вкара осем точки при победата на Кери, тъй като Кралството успя да удържи решаваща победа.

Кери водеше с три на почивката, 1-06 до 1-03, но те отбелязаха два бързи гола в началото на второто полувреме, за да си дадат голяма преднина.

Голуей отвърна на удара смело, но в крайна сметка им свърши времето срещу 13-те играчи на Кери, след като Лорейн Сканлън и Ни Мхуърчеартай получиха жълти картони.

25 юни – AISC Група C, кръг трети – Кери 2-17 Уестмит 0-09

Кери поведе с 1-05 без резултат в първата четвърт на стадион Фицджералд в Киларни.

Кралството никога не погледна назад и те потвърдиха прогреса си към четвъртфиналите като победители в група C.

Ní Mhuircheartaigh отново впечатли, отбелязвайки 1-03, докато Рейчъл Дуайър отбеляза 1-05 от пейката.

Победата определи четвъртфинална дата с Арма.

9 юли – четвъртфинал на AISC – Арма 2-14 Кери 4-12

Ní Mhuircheartaigh отново беше на преден планотбелязвайки 2-06, за да подпечата полуфиналното място на Кери,

Кери обаче изостана на почивката, 2-08 до 2-05 в пулсираща първа половина.

Дузпата на Ní Mhuircheartaigh през второто полувреме и голът на Siofra O’Shea точно след полувремето дадоха импулс на Кери да успее да компенсира изоставането.

Aimee Mackin от Armagh отново показа своята мощ, постигайки 0-11 в загубено усилие в Tullamore.

Кралството имаше девет различни голмайстора в мача и стигна до полуфинала на Ирландия.

16 юли – AISC полуфинал – Кери 4-10 Майо 0-13

Siofra O’Shea продължи своята голова форма, отбелязвайки две попадения в полуфиналната победа на Kerry над Mayo.

На Кери се появи мехури им даде преднина от 3-06 до 0-08 точки на почивката, което винаги щеше да бъде недостижимо за Mayo.

Майо откри резултата чрез Шона Хаули, но това беше толкова добро за страната на Майо.

Айшлинг О’Конъл и Парис Маккарти също намериха мрежата за Кери в перфектен излет за Кралството.

Нападателят на Corca Dhuibhne, Ní Mhuircheartaigh отново показа страхотен резултат, ритайки 0-05.

Louise Ní Mhuircheartaigh е звездата на Кери

Победата даде на Кери място в едва втория им финал за старша възраст в Ирландия от 1993 г. насам, определяйки решаващия срещу титуляра Мийт.

Съвместните мениджъри на Кери Деклан Куил и Дараг Лонг бързо промениха съдбата на дамите от Кери, докато страната на Иймън Мъри се стреми да продължи своето приказно пътуване.

Ще успеят ли Louise Ní Mhuircheartaigh и Emma Duggan да продължат героизма си на финала?

Кери се стреми да стане най-успешният отбор в женския отбор, докато Мийт се надяват да запазят ръцете си върху Купата на Брендън Мартин за още една година, това ще бъде класика.

Слушайте подкаста на RTÉ GAA на Apple Podcasts, Soundcloud, Spotify, или където и да получите своите подкасти.

Имаме нужда от вашето съгласие, за да заредим това съдържание на rte-playerИзползваме rte-player за управление на допълнително съдържание, което може да задава бисквитки на вашето устройство и да събира данни за вашата дейност. Моля, прегледайте техните данни и ги приемете, за да заредите съдържанието.Управление на предпочитанията