Рейнджърс се срина до първа загуба в мача в Белгия

Първата стъпка на Рейнджърс към Шампионската лига завърши в известно отчаяние с поражение с 2-0 от Юнион Сен Жилоаз в първия мач от третия им квалификационен кръг в Белгия.

Вълнуващото пътуване на отбора на Айброкс до финала на Лига Европа през миналия сезон събуди апетита за елитното клубно състезание на европейския футбол.

Въпреки това, на фона на пасивното представяне на светлосините през първото полувреме, домакините поведоха в 27-ата минута, когато капитанът Теди Теума откри резултата с удар, който постави под въпрос опита на вратаря на Герс Джон Маклафлин да спаси.

Трудната игра от страната на Джовани ван Бронкхорст продължи след почивката и дузпа на Данте Ванцейр в 76-ата минута удвои преднината на белгийците.

Реваншът е в Айброкс следващия вторник и Рейнджърс ще трябва да измислят нещо наистина специално, ако искат да се изправят срещу Монако или ПСВ Айндховен в плейофите.

Носителите на Купата на Шотландия пътуваха в добро настроение за Белгия, въпреки липсата на контузеното крило Райън Кент и защитника Джон Сутар, като последният беше заменен от Джеймс Сандс.

Уелският национал Раби Матондо направи своя конкурентен дебют, а другото ново попълнение Малик Тилман беше от самото начало, на мястото на Кент.

Рейнджърс е изправен пред трудна задача в Глазгоу следващата седмица

Маклафлин запази мястото си на вратата пред номер едно от миналия сезон Алън Макгрегър за мач, игран на 30 мили извън Брюксел на стадион Ден Дрийф в Льовен, тъй като теренът на USG не беше подходящ за европейско равенство.

Това беше основно контролирано отваряне на играта от Рейнджърс.

В седмата минута свободен удар с левия крак от границата на наказателното поле, изпълнен от левия бек Борна Баришич, направи добро спасяване на близката му греда от вратаря Антъни Морис, който след това спаси удари от дълги разстояния на Сандс и Тилман като Светлината Сините продължиха да натискат.

Въпреки това, ясните шансове останаха неуловими и когато USG в крайна сметка оживя, те скоро бяха възнаградени.

В 25-ата минута нападателят Ванзеир плъзна центриране на Симон Адингра, даден под наем от Брайтън, точно покрай близката греда.

Но две минути по-късно, след като Рейнджърс не успя да премахне опасността в своето наказателно поле, топката падна в капитана Теума и той изстреля топката през ръцете на Маклафлин, променяйки настроението на играта.

Белгийската страна заплаши да удвои преднината си, докато гостите, постигайки малък напредък в атака – въпреки че нападателят Антонио Чолак пропусна подканящо центриране от Тилман – се колебаеха под напрежение.

Рейнджърс не бяха по-сплотени в началото на второто полувреме.

Пълни подробности за мача

USG изглеждаха удобни в преднината си и изглеждаше по-вероятно да отбележат следващия гол от Рейнджърс.

Малко преди да изтече часът, защитният крило Барт Ниувкоп прокара сантиметри от лявата греда на Маклафлин от границата на наказателното поле.

Ван Бронкхорст действа в 67-ата минута, като защитниците Ридван Йълмаз и Бен Дейвис влязоха, за да направят своя дебют, като Баришич и Райън Джак направиха път.

Но скоро стана по-лошо за страната на Гован.

В 71-ата минута Маклауглин спаси на Адинга и след това на Ванзейр, но след като проверка на VAR спря играта, реферът Ирфан Пельто реши, че ударът на Теума, който удари ръката на защитника Конър Голдсън, заслужава дузпа. Vanzeir изпрати McLaughlin грешно с точковия си удар.

След това стражът на Жер отказа Ванзейр, за да предотврати резултата 3-0, а отборът на Айброкс не успя да затрудни наистина гола на USG след това, като капитанът на Жер Джеймс Таверние изчисти линията в добавеното време, за да предотврати по-нататъшни проблеми.

Рейнджърс има шанса да възстанови равенството следващата седмица, но ще е необходимо значително подобрение.