Реми на Северна Ирландия у дома срещу Кипър

Джони Евънс удари в добавеното време, за да спаси равенството 2-2 за Северна Ирландия у дома на Кипър, но само след като някои фенове повториха призивите си за мениджъра Иън Бараклау да си тръгне.

Евънс вкара топката в дома в третата минута на добавеното време, когато Северна Ирландия се върна от 2-0, след като изоставаше с голове в двете полувреме от Андроникос Какули, преди Пади Макнейр да даде надежда в 72-ата минута.

Имаше скандирания „Искаме Бара навън“ на часовата марка и въпреки че късният бой повдигна настроението, равенството не беше резултатът, от който Северна Ирландия или Бараклау се нуждаеха.

Преди началото феновете на Северна Ирландия се събраха, за да си спомнят великия Били Бингам, който ги изведе на последователни световни първенства през 80-те, но след минутните аплодисменти последваха демонстрация за натиск върху сегашния отговорник .

Шест години след първия мач на Северна Ирландия от Евро 2016, имаше оскъдни доказателства, които да предполагат, че Бараклау изгражда отбор, способен да се върне в турнира през 2024 г.

Те започнаха месеца, като се насочиха към първото място в група 2 и място в плейофите за евро квалификациите. Може да предстои плейоф, но ако има, то ще бъде да се избегне изпадането в Лига D.

Президентът на IFA Патрик Нелсън използва бележките си за програмата, за да признае, че резултатите са били разочароващи, но отбеляза, че това е „отбор в преход“, казвайки, че успехът на Baraclough в представянето на млади играчи е добре документиран.

Но беше ясно, че търпението на Нелсън не се съпоставя с голяма част от лоялната подкрепа на Северна Ирландия.

Тяхната страна започна с много положителни намерения. Макнейр, който се завърна след контузия, го предпази от загубата с 3:2 от Косово в четвъртък, искаше дузпа след девет минути след изтичане на удара, след като се блъсна в наказателното поле след умна топка напред от Дан Балард.

Кипър, който държа Северна Ирландия без голове в Ларнака миналата седмица, показа странната заплаха на почивката, но поведоха след 32 минути преди началото на играта.

Голът беше твърде прост, огъващ се свободен удар на Чамбос Кириаку, който Какули срещна с поглед с глава, когато се изправи пред Ший Чарлз, побеждавайки Тревър Карсън, който беше на мястото на контузения Бейли Пийкок-Фарел.

Boos се нарежда около Windsor Park. Северна Ирландия се опита да отговори. От корнер на Макнейр Стивън Дейвис удари надигащо се полуволей, което бе докоснато от Андреас Христодулу.

Окуражени, феновете се изправиха на крака и дойде нов шанс, когато ниският удар на Conor McMenamin беше пробит от комбинация от вратаря и Костакис Артиматас.

Но нещата се влошиха шест минути след второто полувреме.

Димитрис Христофи хвърли към вратата, играйки в Маринос Циони, който прескочи от Броуди Спенсър. Циони погрешно уцели удара си, но го постигна отвъд Карсън и Какули пристигна, за да удари.

Пади Макнейр започна завръщането

Копът отговори с кратък скандиране „Искаме Бара навън“, преди да бъде заглушен от „Зелена и бяла армия“.

Първият гол на Северна Ирландия дойде след поредица от смени и три от смените бяха включени.

Изглеждаше, че Конър Брадли е останал без място по линията, но Панайотоу го прецени погрешно, когато се опита да позволи на топката да изтече от игра и Дион Чарлз влезна и върна топката към Найл Макгин.

Въпреки че ударът му беше блокиран, той падна за McNair, който не можеше да пропусне от ярд.

Северна Ирландия настоя за нивелир. Чарлз затопли дланите на вратаря, Макгин видя преобръщане на чип точно под напречната греда, а Брадли не успя да удържи удар от близко разстояние.

Това дойде при смъртта, когато Чарлз щракна върху центриране отдясно и Евънс се плъзга, за да се вмъкне, макар че само частично се скри над пукнатините.