Стъклото блести, докато Дери минава покрай Оливър Бонд Селтик

Полузащитникът Деклан Глас представи играч на мача, за да гарантира, че Дери Сити лесно победи юношите Оливър Бонд Селтик със 7-0.

Роденият в Единбург, който подписа под наем от Дънди Юнайтед в петък, отбеляза 15-минутен хеттрик и изглеждаше заплаха по време на двубоя за Extra.ie FAI Cup. Домакините нарушиха безизходицата в осем минути с онзи човек Глас, който даде храна на Джеймс Акинтунде, а нападателят хладнокръвно вкара странично от външната страна на наказателното поле.

Дери отбеляза втори в 24-та минута, когато впечатляващият Глас влезе като призрак в наказателното поле на Селтик, за да засече хитрото подаване на Патрик МакЕлени, преди да пробие топката от дясната страна на наказателното поле с шест ярда.

Глас вкара втория си миг по-късно този път с левия си крак, стреляйки покрай вратаря Джейк Кери точно от вътрешността на наказателното поле, след като Саду Диало му постави.

Точно след изтичането на половин час Акинтунде проби капана за засада, но опитът му за чип над Кери, който победи вратаря, се върна извън напречната греда. Скоро след това гредата отново отказа Дери, тъй като мощният удар с глава на Киаран Кол срещна гредата.

Въпреки това, Сити получи дузпа миг по-късно, след като Брандън Кавана беше повален и Глас завърши своя хеттрик, без да сгреши с резултата от точния удар.

Akintunde празнува със завърналия се Майкъл Дъфи

Дери грабна пето място за 62 минути, когато страхотният удар на Патрик МакЕлени освободи Майкъл Дъфи, който отбеляза завръщането си след контузия срещу Рига в Лига на конференциите Европа този месец, а ударът на резервата от близка дистанция беше спасен от Кери, но Акинтунде беше на разположение, за да върне отбитата топка.

Домакините вкараха шести, когато левият крило на Далас център намери своя дебютант Марк Конъли на задната греда и той хладнокръвно вкара странично от близка дистанция.

Дери завърши гола си в 86-та минута, когато резервата Джейми МакГонигъл вкара отблизо, след като пасът на Каоимхин Портър създаде шанс.

Дери Сити: Брайън Махер, Камерън Дъмиган (Каоимхин Портър 63), Марк Конъли, Камерън МакДжанет, Киаран Кол (Шейн МакЕлъни HT); Саду Диало, Патрик МакЕлини (Джо Томсън 63), Деклан Глас; Райън Грейдън, Джеймс Акинтунде (Джейми Макгонигъл 63), Брандън Кавана (Майкъл Дъфи HT).

Оливър Бонд Селтик: Джейк Кери, Сиан Бърн, Арън Фейгън (Джоузеф О’Нийл 65), Карл Бейтман, Сиран Уолш, Майкъл Малоун, Майкъл Ърли, Томас Ханън (Стивън Сандфорд 64), Аджибола Суле, Брандън Дейли, Дийн Бриди.

Рефери: Дерек Томни (Дъблин).

Лукан Юнайтед излязоха на първо място с 3-0 в сблъсъка си с другия отбор на Leinster Senior League Килестър Доникарни.

Във влажни, ветровити условия в Celbridge Park домакините Lucan бяха тези, които се настаниха по-добре.

Те излязоха напред в 26-та минута чрез Джош Укек след добро центриране на Дейв Мууни и удвоиха преднината си точно преди почивката, когато Хари МакЕвой ефектно обърна удар от воле в горния ъгъл.

Мууни приключи с дузпа през второто полувреме, за да изпрати мъжете от Западен Дъблин във втория кръг.

Гледайте финала на Евро 2022, Англия срещу Германия, в неделя с RTÉ Sport. Телевизия на живо и стрийминг на RTÉ2 и RTÉ Player с новини и блог на живо в приложението RTÉ News и на rte.ie/sport.