Уексфорд чук Кери, за да създаде сблъсък на Клеър

Уексфорд ще играе с Клеър на 1/4-финалите на Ирландия следващия уикенд, след като отметнаха игра и смелия отбор на Кери в този предварителен четвъртфинален мач, който Slaneysiders в крайна сметка сложиха в леглото с три гола през второто полувреме в Остин Стек Парк в Трали това следобед.

След като водеха с двоен резултат – 0-16 до 0-8 – на полувремето, Уексфорд показаха много по-добрата си класа, за да отслабнат до победа от 21 точки, което беше справедливо отражение на техните нива на умения, макар че може да е малко грубо на Кери, за да бъде претоварен от толкова много в крайна сметка.

След като изпрати пет гола на Антрим във финала за Купата на Джо Макдона миналата седмица – три само през първото полувреме – това говори много за упоритостта на защитата на Кери по този повод, че вратарят на Кери Луис Дий нямаше много да прави, за да направи спасяване, докато не му се наложи да извади шипения удар на Конър Макдоналд от мрежата в 54-ата минута.

Този гол изведе Уексфорд с 1-24 до 0-13 напред и именно в тази трета четвърт те поставиха този мач далеч отвъд Кралството, което очевидно и разбираемо се измори след усилията си в Croke Park миналата седмица.

Уексфорд доби голове от Макдоналд, Рори О’Конър и под Конър Хърн, докато Лий Чин реализира 14 точки, включително безплатни и ’65’.

Първото полувреме започна зловещо за Кери с Уексфорд, който изведе първите пет резултата в мача – всичките в първите 10 минути – с четирима от Чин, носещи номер 9, но играещи вътре с пълен напред.

Най-доброто, което Кери можеше да събере през този период, беше широк от Podge Boyle и първоначалното усещане беше, че Кери може да понесе истински побой тук, преди последният от 3000-членната тълпа да се настани на местата си.

Този отбор на Кери обаче не е смел и те се настроиха да се насладят на най-добрия си период от играта през следващите 10 минути. Първият резултат на Кралството дойде от свободен Поддж Бойл след 13 минути и въпреки че Чин отвърна веднага с втория си резултат от игра, сега имаше хладнокръвие и намерение в играта на Кери, като защитата им беше особено тигрова срещу Slaneysiders.

Отлични резултати от Шон Уиър и номиналния краен бранител Еоин Рос – от двете страни на резултата на Рори О’Конър – направиха 0-7 до 0-3 до 16-ата минута, преди Бойл да стреля над три свободни точки за толкова минути, за да го направи 0-7 до 0-6 за Уексфорд след 20 минути.

Това бяха героични неща от Кери, но също така бяха толкова близо, колкото биха стигнали до мъжете от Лейнстър, които спечелиха следващите 20 минути с девет точки към две.

Чин наказа овър-кери в отбрана с тап над свободно, краен бек Лиъм Райън излезе напред за впечатляващ резултат, а Уексфорд започна да отваря раменете си с повече увереност и по-бързо хвърляне.

Въпреки че не беше особено впечатляващ, Кери получи голям неуспех, когато Шейн Конуей трябваше да напусне контузен в рамките на половин час, и въпреки че Фионан Макеси арестува резултата за Кери с изключителен резултат, Уексфорд взе все пак леко ласкавите 0-16 до 0-8 водят до интервала.

Третата четвърт започна с точки от Рори О’Конър и Чин (2). Кери отвърна с четири точки в следващите 10 минути – изборът от тях е отстранен от Eoin Ross – но Уексфорд завърши за голям финал.

Първият гол пристигна надлежно чрез Макдоналд, преди майорът на О’Конър в 64-та минута да направи 2-27 до 0-15 и Хърн удари няколко минути по-късно срещу 14-те мъже на Кери, които накараха Майкъл Лийн да изгони късно за нещо, което изглеждаше късна стачка.

Кери: Луис Дий, Конър О’Кийф, Еоин Рос 0-03 (0-01s / l), Ерик Лийн, Шон Уиър 0-01, Фионан Макеси 0-01, Майки Бойл, Майкъл Лийн, Поддж Бойл 0-07 (0- 07f), Колин Уолш, Колъм Харти, Пауди О’Конър 0-01, Гавин Дули, Джордан Конуей 0-05 (0-03f, 0-01 ’65’), Шейн Конуей.

Subs: Найл Мълкахи за S Conway (inj, 32), Морис О’Конър за C Walsh (44), Брайън Лонърган за P Boyle (59), Морган Мадън за E Leen (63), Фионън О’Съливан за C Harty (64)

Уексфорд: Марк Фанин, Саймън Донохю, Лиъм Райън 0-01, Конър Девит 0-01, Матю О’Ханлън 0-01, Деймиън Рек 0-01, Пауди Фоли, Катал Дънбар, Лий Чин 0-14 (0-10f, 0- 1 ’65’), Джак О’Конър, Кевин Фоли, Лиъм Джъг Макгавърн 0-02, Ойсин Фоли 0-02, Конър Макдоналд 1-03, Рори О’Конър 1-04 (0-01f).

Subs: Мики Дуайър 0-01 за C Dunbar (inj, 29), Чарли Макгъкин за J O’Connor (58), Conor Hearne 1-00 за K Foley (59), Шейн Рек за C Devitt (62), Connal Flood за L Брадичка (69).

Рефер: Джони Мърфи (Лимерик)