Ълстър получава още един ритник в червата, докато Стормърс го печелят при смърт – The Irish Times

Стормърс 17 Ълстър 15

За пореден път Ълстър пропусна да се класира за финал и не за първи път се стигна до финалния удар в мач, който изглеждаше да спечелят.

С домакинска разправа за сребърни принадлежности, която изглежда ги очаква, след като удържаха преднината си с 15-10 пред Стормърс от края на първото полувреме, докато часовникът беше на червено, и играейки срещу 14 мъже след червения картон на Adre Smith в 70-та минута, Ълстър просто изчезна и позволи на Stormers да победят състезанието с опит в 84-та минута на Warrick Gelant.

Този опит само изравни резултата, тъй като Мани Либбок трябваше да избие преобразуването, за да избегне продълженията, а ударът на Стормърс – и първият успех в играта – просто се понесе в изправено положение, за да разбие сърцата на Ълстър с тяхното пътуване през полукълбото, което потенциално може да улови нагоре с тях.

Сега това означава, че финалът през следващия уикенд ще бъде изцяло южноафриканска афера със Стормърс, домакин на Биковете.

Стормърс вкараха само след три минути, като проститутката Джей Джей Коце се измъкна от впечатляващ удар. Реферът Майк Адамсън изглежда отсъди дузпа, но промени решението си и вместо седем точки, Стормърс успяха да реализират пет, след като Либбок пропусна екстрите.

Девет минути по-късно Stormers направиха втория си опит, който също излезе от линията, след като Стюарт Макклоски беше наказан при пробив. Тъй като Ълстър очакваше домакините да тръшнат напред, Евън Роос обхвана топката в предната част на линията, където се свърза с Хершел Янджис и с разкрития Джон Куни, номерът осем се втурна към гол.

Отново обаче Либок пропусна преобразуването, което изглеждаше скъпо.

След това Ълстър отрази удара от собствената си линия, топката беше разпръсната широко и въпреки че пасът на Стюарт Мур изглеждаше ясно напред, реферът Адамсън и TMO Бен Уайтхаус бяха доволни, че е равна. Джон Куни се подхлъзна, когато отбеляза реализацията в 18-ата минута, а топката се удари в изправеното положение и остана аут.

Три минути преди половин час, Ълстър направи своя втори, когато дългият пас на Джеймс Хюм видя, че Робърт Балукун изтегли трима защитници и след това хвърли разтоварване отгоре на Мур, който избяга, за да изравни резултата. Този път Куни превърна в Ълстър напред.

Точно преди почивката една масивна дефанзивна промяна от Ълстър видя, че Либбок опита и пропусна гол, което изглеждаше важен момент в сблъсъка. Не след дълго Marcus Rea спечели дузпа за чакал, Stormers бяха унищожени на линия за прескачане – това изглеждаше грубо – и Cooney отбеляза дузпата в последната минута, за да даде на Ulster интервал от 15-10.

Baloucoune накуцваше в началото на новото полувреме, което изглеждаше сериозен удар за гостите, въпреки че Ълстър все пак увеличи натиска си в играта по отношение на запазването на Стормърс и противодействието с амбиция.

Важните точки обаче не последваха за гостите и това се оказа почти същото за Стормърс – най-вече на заден крак до края – които отхвърлиха дузпа, която може да се удари в 63-ата минута, само за Либок, за да изрита топката мъртъв.

Пет минути по-късно Stormers избраха схватка вместо корнер, въпреки че ударът за докосване беше близо до тъчлинията и Дуейн Вермюлен спечели момента.

Малко след това Смит получи червен картон за опит за издълбаване на Iain Henderson в мач на линията и макар и намалени до 14 души, Stormers намериха огромна енергия, за да подложат явно изморителния Ълстър под огромен натиск.

С 84 минути на часовника и Stormers, които избраха схватки от дузпи, те най-накрая преработиха Gelant, като Libbok държеше нервите си да победи.

DHL STORMERS: W Gelant; S Senatla, R Nel, D Willemse, L Zas; M Libbok; H Jantjies, S Kitshoff (капитан), JJ Kotze, F Malherbe; С. Моерат, М. Ори; Д Фури, Х Даймани, Е Рус.

Замествания: N Xaba за Fourie (26-37 минути и 67), G Masimla за Zas (34), N Fouche за Malherbe (60), AH Venter за Kotze, A Smith за Orie (и двете 67), B Harris за Kitshoff (76 ), И ван Рин за Даймани (74), Не се използва: S Mngomezulu.

Червена карта: Смит 70 минути

ЪЛСТЪР: С Мур; R Baloucoune, J Hume, S McCloskey, E McIlroy; Б. Бърнс, Дж. Куни; А Уоруик, Р Херинга, Т О’Тул; А О’Конър, I Хендерсън (капитан); Маркъс Ри, Н Тимъни, Д Вермюлен.

Замени: B Moxham за Baloucoune (46 min), K Treadwell за O’Connor (68), E O’Sullivan за Warwick (70), Matty Rea за Marcus Rea (74), I Madigan за Burns (81), G Milasinovich за O „Инструмент (83).

Не се използва: Дж. Андрю, Н. Доак.

Рефер: Майк Адамсън (SRU).