5 победители и губещи от последния международен прозорец на Ирландия · The42

Актуализирано преди 56 минути

Победителите

1. Нейтън Колинс

Единственият полеви играч, който завърши всяка минута на действие за Ирландия в тази кампания на Лигата на нациите, Колинс беше най-впечатляващият играч на Ирландия през целия период. Особено се откроиха неговият превъзходен гол и представяне на гост срещу Украйна. Звездата на Бърнли влезе в този прозорец без конкурентна изява на международно ниво, но бързо се превърна в ключов играч. Дори ако Шейн Дъфи, Джон Игън и Шеймъс Коулман са налични в следващия прозорец, Кени със сигурност ще трябва да намери начин да впише 21-годишния играч в своя XI.

2. Майкъл Обафеми

Той може да е започнал само един от четири мача, но Обафеми направи повече за тези 56 минути срещу Шотландия, отколкото много играчи са успели в 10 мача на международно ниво. Неговият гол да изведе момчетата в зелено с 3-0 беше един от най-добрите отбелязани от ирландски играч в скорошен спомен, докато неговият разкошен пас за асистиране на гола на Трой Парот беше дори по-добър. Един от най-големите проблеми на ерата на Стивън Кени е борбата за намиране на постоянен голмайстор отпред. Обафеми има потенциала да бъде този човек и може би е най-естествено талантливият от атакуващите играчи на Ирландия. Единственото съмнение е свързано с опасенията около нараняванията. Той никога не е играл три поредни мача преди тази година и Кени спомена своите „постоянни проблеми с подколенното сухожилие, които е имал в кариерата си“, като обясни частично защо е бил допуснат от отбора на Ирландия през мартенския прозорец. Фактът, че той пропусна мача с Украйна по подобен начин, не вещае добро, макар че в този случай го засягаха по-скоро слабините, отколкото подколенното сухожилие. Ако 21-годишният дъблинец успее да преодолее тези повтарящи се проблеми, той е способен да играе отпред с фланелка на Ирландия дълги години напред.

3. Джош Кълън

Заедно с Колинс и Каоимхин Келехер, единственият играч, който стартира и четирите мача за Ирландия в този международен прозорец. След мача в Лодз Кени отбеляза, че това е бил 60-ият мач за 26-годишния футболист през този сезон, което е доказателство както за неговата издръжливост, така и за това как се грижи за себе си извън терена. Кълън не изглеждаше напълно комфортно в първите два мача и беше заменен с девет минути до края на Ереван, но като отбора като цяло, се подобри с напредването на прозореца и изглеждаше по-уверен и доминиращ, след като Кени премина към трима. халфовата линия за мача в Шотландия.

4. Джейсън Молумби

Преди този прозорец Молумби не беше играл нито минута игра за Ирландия от септемврийския прозорец, като за последно започна в злощастното равенство 1-1 с Азербайджан и слезе от пейката три дни по-късно, когато момчетата в зелено държаха Сърбия. И все пак акциите му несъмнено се повишиха през последните две седмици. Той не участва в първите два мача срещу Армения и Украйна, но впечатли, след като влезе в страната срещу Шотландия, по-специално спечели топката обратно в преднината за гола на Обафеми и неизненадващо запази мястото си за мача с Украйна в Лодз. Неговият високоенергичен все още е вероятно по-подходящ за игра срещу по-добри отбори, когато Ирландия е по-малко вероятно да има топката, което може би обяснява защо въвеждането му имаше по-голямо влияние срещу Шотландия в сравнение с Азербайджан, докато играчи като Джеф Хендрик или Конър Хурихане са неизменно по-подходящ за подпомагане на контрола на играта и отключване на защити с проницателни пасове.

5. Трой Парот

Ирландецът Трой Парот празнува със своите съотборници, след като отбеляза гол срещу Шотландия.

Източник: Том Махер / INPHO

Parrott беше в основата на силния край на сезона в MK Dons и победния гол в последния приятелски мач на Ирландия с Литва, а младежът на Тотнъм имаше много добър прозорец като цяло. Разбира се, той беше доста неефективен отляво на предната тройка срещу Армения, но изглеждаше по-удобно, когато беше извикан в стартовото XI срещу Шотландия в Дъблин. В последния мач той показа страхотно разбиране с Майкъл Обафеми, въпреки че двамата никога не са играли заедно на по-високо ниво преди, регистрирайки гол и асистенция при зареждането и внасяйки увереността, генерирана от тази игра в Лодз. Срещу украинците 20-годишният играч показа още една окуражаваща игра, дори ако трябваше да се справи по-добре с една крещяща възможност – удар с глава през първото полувреме от точен центриране на Джейсън Найт, който пропусна целта.

Губещите

1. Калъм Робинсън

С шест гола в шест мача на международно ниво, които идват в прозореца, е лесно да се разбере защо Робинсън започна първите два мача, но той не беше най-добрият в нито един и беше един от играчите на Ирландия, които изглеждаха малко по-назад от темпото след това дълъг, тежък сезон. След като беше сменен в първите два мача, той излезе от пейката в последните мачове, удължавайки головата си суша до 10 мача за клуба и страната. Неговите отлични изпълнения през октомврийския прозорец особено не трябва да се забравят, но подозирате, че играчи като Обафеми и Парот са го изпреварили в най-добрия ред засега, особено тъй като той изглежда не толкова естествено пасва в новосъздадената двойка предна линия.

ВИЖТЕ СПОРТ
РАЗЛИЧНО

Приближете се до историите, които имат значение с изключителен анализ, прозрение и дебат в The42 Membership.

Станете член

2. Енда Стивънс

Имаше разочароващ сезон на клубно ниво с проблеми с контузии, ограничаващи го до 24 участия за Шефилд Юнайтед. И това може би беше фактор в този прозорец, тъй като Стивънс не изглеждаше особено остро в мачовете с Армения и Украйна. 31-годишният дъблинец не игра изобщо в двата мача след това, като Джеймс МакКлийн предложи по-голяма атакуваща заплаха срещу Шотландия, по-специално игра в корнер за началния гол на Алън Браун. Въпреки това Стивънс обикновено се смята за превъзходен от двамата в отбрана и може би щеше да се справи по-добре онази вечер, тъй като Андрий Ярмоленко надделя над МакКлийн встрани, за да нагласи изравнителен гол на Артем Довбик.

3. Джеф Хендрик

Може да изглежда малко грубо включването на Хендрик в тази категория, тъй като той може би беше най-добрият играч на Ирландия през първото полувреме срещу Армения и участва във всичките четири мача. Въпреки това определено има усещането, че той е в по-слаба позиция, излизайки от този прозорец, отколкото влизаше в него. Ирландия беше напълно надиграна в халфовата линия по време на мача с Украйна в Дъблин и Хендрик изглежда понесе тежестта на черните удари, когато започна следващите два мача на пейката. Той избледня зле и в двата започнати мача, което може да се обясни отчасти с липсата му на игрово време на клубно ниво този сезон, със само седем старта в шампионата, както и няколко участия като заместник на името му по време на последната клубна кампания. Би било глупаво да го отписваме, разбира се – преди този прозорец той беше започвал всеки състезателен мач на Ирландия след равенството 1-1 с Азербайджан – но такива като Джейсън Найт и Джейсън Молумби и енергията, която те предлагат, дават на Кени различен опция, която той може да се изкуши да използва по-често в бъдеще.

4. Уил Кийн

Като се има предвид, че той завърши кампанията като голмайстор в Лига 1 миналия сезон, Кийн ще бъде разочарован, че клубната му форма не беше наистина възнаградена от Кени. Той имаше само девет минути от резервната скамейка срещу Армения и беше неизползван замяна за останалите три мача. Може би мениджърът е имал предвид първия си и все още единствен старт на Ирландия от четири мача, тъй като нападателят се бореше да окаже влияние при победата с 1-0 над Литва през март. Независимо от това, Кийн почти сигурно ще играе футбол в Чемпиъншип през следващия сезон, независимо дали е в Уигън или един от клубовете, с които наскоро беше свързан. Възможностите за Ирландия може да бъдат по-лесни за намиране, ако 29-годишният играч може да има още един плодотворен сезон, играейки на по-високо ниво от миналата година.

5. Сайръс Кристи

Тъй като Мат Дохърти и Шеймъс Коулман не бяха на разположение, мачът в Украйна се почувства като голям шанс на Кристи да напомни на хората, че все още е жизнеспособна алтернатива на десния бек. И все пак с Ирландия на гърба през по-голямата част от състезанието, той се мъчеше да направи голямо впечатление, преди да бъде заменен от Алън Браун в 69-ата минута. Впоследствие на звездата на Престън беше дадено кимване пред себе си за следващите два мача и Кристи може да се затрудни да си върне място в стартовото XI в момента. Въпреки това, той може да отрази положителна втората половина на сезона под наем в Суонзи, докато друга смяна на обстановката може да бъде от полза за 29-годишния, чието напускане от Фулъм беше наскоро потвърдено.