Bohs наказва грешките на Harps, за да продължи напред

Бохемианс, победените финалисти от миналия сезон, се преместиха във втория кръг на Купата на ФАИ, след като надделяха над борците от Висшата дивизия Фин Харпс с 3-1 в Баливофей.

Головете от първото полувреме на Деклан МакДейд и Джош Кер поставиха основите и Джуниър Огеде-Узокуе измина безопасно пътя към втория кръг, след като Ерик Макууд върна един гол във фиша добавеното време на първото полувреме.

Harps бяха заети на трансферния пазар напоследък, но това беше вечер за забравяне за новия им вратар, Джеймс МакКеоун, когато се отказаха от купата.

В 19-ата минута циганите разбиха резултата. Макдейд се разби от 12 ярда след центриране от Джеймс Кларк, който направи дебюта си за Бос след пристигането си от Дрогеда Юнайтед, от дясната страна.

Две минути преди полувремето Бос удвои преднината, когато Маккеоун изпусна центриране на Райън Бърк и Джош Кер се заби в мрежата.

Harps обаче щеше да получи спасителна линия, когато McWoods се втурна към топката на Итън Бойл напред. Имаше намеци за засада, когато американецът тичаше напред, но Макуудс запази хладнокръвие, за да се прибере.

Имаше чувството, че играта продължава, но бедствието се случи в третата минута на второто полувреме. Задният МакКеоун изглеждаше уловен и той прехвърли опасната топка на МакДейд на пътя на благодарния Джуниор, който лесно кимна в мрежата.

McKeown и Boylan бяха хвърлени направо в Harps 11 от Ollie Horgan. Маккиоун, който натрупа над 500 мача за Гримсби Таун, зае мястото на Марк Антъни Макгинли, докато Бойлан, който е под наем от Голуей Юнайтед до края на сезона, също влезе.

Приспособеният Макуудс също беше включен с Лиъм Макгин и Регън Донелон, които направиха път.

Въртящата се врата на Фин Парк видя много активност тази седмица, като клубът потвърди напускането на Йойо Махди, Джеси Девърс, Ерол Алкан, Жерар Дохърти и Бастиен Хери.

McKeown беше призован в игра в първата минута на дебюта си, спасявайки от Junior, докато той гледаше с облекчение как отразеният удар на O’Sullivan прелетя в 17-ата минута.

Михалевич проби широко и вратарят на Бохемианс Тадг Райън удържа удара на Райън Конъли скоро след това, докато Харпс търсеше начин да се върне.

Райън не беше напълно напрегнат, въпреки че Роб Джоунс и Итън Бойл бяха извън целта с удари с глава след прилични пасове от страна на домакините.

В моментите след откриването на McDaid, Harps имаше огромно отпускане. Маккеоун брилянтно парира удара на Джордан Флорес, капитанът на Бохемианс, а последващият опит на Джуниор Огеди-Узокуе беше в страничната мрежа.

Harps бяха полудяли, тъй като движението, което видя Джон О’Съливан да се освобождава само за джобовете му, за да бъдат обрани в жизненоважен момент от Gary Boylan, започна, когато Bohs скочи напред, след като Filip Mihaljevic падна на земята на ръба на зоната. Реферът Роб Харви строго поклати глава при обжалванията на домакините.

Маккеоун изкупи предишните си грешки, когато спаси от резервата на Бос Итън Вариан 12 минути преди края.

Bohs беше победен в миналогодишния решаващ мач с дузпи от St Patrick’s Athletic, но хората на Keith Long отново преодоляха безопасно първото препятствие.

Фин Харпс: Марк Антъни Макгинли; Райън Рейни, Конър Туриш, Роб Слевин, Итън Бойл; Гари Бойлан (Дилън Дънкан 76); Ерик Макуудс, Райън Конъли, Бари Макнами (Марк Тимлин 82); Филип Михалевич (Люк Ръдън 86), Роб Джоунс.

Бохеми: Тадг Райън; Джош Кер, Джордан Дохърти, Сиран Кели, Райън Бърк; Джон О’Съливан, Джеймс Кларк, Джордан Флорес (Конър Левингстън 76); Деклан Макдейд (Али Конте 66), Джуниър Огеди-Узокуе (Итън Вариан 76), Лиъм Бърт (Крис Твардек 66).

Рефери: Роб Харви.