Holders Meath започват защитата с категорична победа в Monaghan

Стейси Граймс завърши с 0-08, тъй като действащият шампион Мит направи печеливш старт в група B на шампионата на TG4 All-Ireland за възрастни, когато прекараха твърде силно за млад отбор на Монаган.

Това беше бурен Drumhowan и гол в края на първото полувреме на Kelsey Nesbitt удвои преднината на Meath до шест в този момент, което на практика ги постави извън обсега.

След като допуснаха първия резултат в началото, гостите продължиха да вкарат 1-13 без отговор. По-голямата способност на Мийт да пробива дупки в защитата на съперника направи разликата, докато зашеметяващият свободен удар на Граймс доведе до голям личен резултат на пълния напред.

Тъй като отборите се настроиха почти като огледален един друг, и двете страни получиха номера зад топката през първото полувреме, което доведе до продължителни периоди на владение, докато бавно изграждаха играта.

Монаган щеше да се задоволи с тяхното начало, което видя, че Лора Кери откри резултата, а домакините ограничиха Мит само до една точка в първите 12 минути. Мит обаче остана търпелив и след като Монаган видя, че Ейми Гарланд е унищожена, точки от Граймс (две), Ема Дъгън и юмручно усилие на Шона Енис изведе титулярите напред.

И Мит направи ключов пробив, когато голът на Несбит ги премести с 1-04 на 0-01 на полувремето, след като игра на вятъра.

Мийт започна второто полувреме целенасочено, като хеттрик от свободни играчи на Граймс и добре взети точки от играта на Дъгън и Вики Уол разшириха преднината си до двуцифрени стойности.

Еднопосочното движение продължи, като Граймс увеличаваше своя резултат от свободни, включително едно отлично усилие от лявото крило, преди Дъгън да завърши победа за отбора на Eamonn Murray.

Монаган: Относно Кели; С Брейди, А Маккери, К. Нолан; Си Джоунс, Р Кортни, Си Бренан; Дж. Друри, Л. Джоунс; E Clerkin, C Treanor, A Garland; Л Гарланд, Л Кери (0-01, 0-01f), Х Шерлок.

Subs: E Corley за L Garland (40); L Walsh за Кери (51); В Конъли за Клеркин (58).

месо: M McGuirk; С Енис (0-01), МК Линч, О Дъф; M O’Shaughnessy, E Troy, A Cleary; V стена (0-01), O Lally; M Thynne, E Duggan (0-03), A Leahy; К. Несбит (1-00), С. Граймс (0-08, 0-08fs), Н. О’Съливан.

Subs: N Gallogly за Ennis (43), E White за V Wall (44), O Byrne за Leahy (49), S Wall за Lynch (49); Á Шеридан за Дъф (52).

Реф.: Д Каролан (Арма).

Лиза Каферки вкара гола на Майо, когато стартираха група А на TG4 All-Ireland Senior Championship с голяма победа над Типери, пише Oisín McGovern.

Домакините се възползваха от силния вятър през първото полувреме на MacHale Park в Касълбар, за да се върнат след последното си поражение от Конахт срещу Голуей за последно.

Мейо стартира бързо и се разтърси с 1-03, след като Мари Кридън от Типъръри вкара гол в рамките на секунди след вхвърлянето. Отборът на Майкъл Мойлс откри мрежата само в осем минути, когато нападателят Тара Нийдъм пусна красив пас с ръка към Каферки, който спокойно го хвърли в мрежата.

Голмайстор на Майо беше Лиза Каферки

Мейо продължи да впечатлява, като Шинейд Уолш и Тара Нийдъм отбелязаха няколко прекрасни резултати през първото полувреме. Но Ема Мориси току-що бе отбелязала втория си свободен следобед, когато Майо почти допусна гол, а Кридън беше в целта за точка вместо това, след неправилно изстрелване.

Домакините отговориха, когато Needham изрита две страхотни точки преди полувремето, докато Шона Хаули добави още една след прекрасен отборен ход.

Типъръри отхвърли още един добър шанс за гол, като ударът на Мориси завърши встрани от гредата.

Изправена срещу вятъра с преднина от 1-10 до 0-04 в началото на второто полувреме, атаката на Mayo се забави. Домакините удариха няколко гола, но запазиха достатъчно владение, за да държат опонентите си на разстояние.

Мориси все още водеше напред за Типъри, като постигна единствената им точка от игра през второто полувреме. Мениджърът на Mayo Moyles успя да управлява пейката си, тъй като екипът му възприе по-консервативен подход в условията на тестване.

Късно спасяване на Лорън Фицпатрик отказа на Каферки втори гол, а 66-ият финал от Ниам Мартин беше малка утеха, тъй като гостите започнаха с трудно поражение.

Може: Тарпи; É Ronayne, D Caldwell, S Lally; C Needham (0-01), F McHale, K Sullivan; S Cafferky (0-02), S McCarney; А Джерати, С Уолш (0-04), С Мълвихил; Л. Каферки (1-02, 0-01fs), T Needham (0-02), S Howley (0-04, 0-02fs).

Subs: T O’Connor (0-01) за Mulvihill (40), J Mortimer за McHale (49), L Wallace за Sullivan (51), C Whyte за T Needham (52), N McVann за Lally (57).

Tipperary: Л Фицпатрик; Е Мур, М Кърли, Е Кронин; Л Спилайн, Ниам Мартин (1-00), М Мърфи; C O’Dwyer, C английски; Нора Мартин, M Creedon (0-02), E Kelly; C Hennessy, N Shelly, E Morrissey (0-04, 0-03fs).

Subs: A O’Shea за Шели (18), S Quirke за Мур (38), N Mackey за Нора Мартин (47), A Delaney за Hennessy (49), S Ryan за Мърфи (54).

Реф.: Шейн Кърли (Голуей).

Карла Роу отбеляза 2-03 в родния си клуб Clann Mhuire, когато Дъблин започна кампанията си за TG4 All-Ireland Senior Football Championship Group A с убедителна победа над Каван, пише Daire Walsh.

При завръщането си в стартовия състав след скорошна контузия, Роу беше една от открояващите се играчи за впечатляващите шампиони на Мик Бохан в Лейнстър.

Никол Оуенс отбеляза два гола извън резервната скамейка и с Хана Тирел (0-05) и Шинейд Ахърн (1-01) също в добра голмайсторска форма, Дъблин изглеждаше в грубо здраве, докато се стремят да си върнат Купата на Брендън Мартин.

Карла Роу удари мрежата два пъти за Дъблин

И докато Айслинг Гилсенан и Лорън МакВийти записаха голове през второто полувреме, Каван в крайна сметка не успя.

След като Тирел и Гилсенан размениха ранни точки, Роу изпревари Дъблин отпред с рутинно свободно. Въпреки че игра срещу силен бриз, Кейт Съливан отбеляза, а Роу стреля покрай Илейн Уолш за началния гол в мача след първата четвърт. Съвместният капитан от Дъблин подобри личния си успех с добър резултат от игра, преди Ахерн да юмрука от близко разстояние.

Притиснат между точките на Каван с любезното съдействие на Niamh Keeneghan и McVeety, Aherne вкара гол в 21 минути, след като Съливан даде асистенция. Tyrrell също отбеляза свободен гол, за да гарантира, че Дъблин донесе убедително 2-06 до 0-03 на почивката.

Те увеличиха предимството си с точки без отговор от Тирел и Каоимхе О’Конър при подновяването, но Каван отговори с превъзходно отбелязан гол от Гилсенан в 36-та минута. Това обаче предложи само кратка почивка, тъй като Роу се възползва от отличната натрупваща игра от Шинейд Голдрик, Ахерн и Тирел, за да грабне втория си гол.

Дъблин бяха неумолими и, въведен в битката точно след третата четвърт, Оуенс отбеляза голове в 46-ата и 53-ата минута. Niamh Hetherton също добави името си към протокола, за да допълни две точки от Линдзи Дейви.

И въпреки че денят в офиса беше труден, късното изпълнена дузпа на Маквийти ще предложи малко утеха на Каван.

Дъблин: C Trant; Дж. Тобин, Л. Кафри, Н. Колинс; С Голдрик, М Бърн, О Нолан; Л. Маги, К. Макдейд; Си О’Конър (0-01), Си Роу (2-03, 0-01f), К. Съливан (0-01); Л Дейви (0-02), Х Тирел (0-05, 0-01f), С Ахърн (1-01).

Subs: H Leahy за Byrne (30), N Owens (2-00) за O’Connor (42), N Hetherton (0-01) за Sullivan (42), T Quinn Corbally за McDaid (42), J Egan за Davey 49 ).

Каван: E Walsh; К. Макинтайър, С. Линч, Е. Лонгейър; С Грийн, Л Фицпатрик, М Шеридан; Н Бърд, А Денехер; N Keenaghan (0-01), L McVeety (1-02, 1-00 pen, 0-01f), A Walls; G Smith, Á Reilly, A Gilsenan (1-01, 0-01f).

Subs: A Cahill за Walls (44), G Sheridan за Smith (44), K McCormack за Reilly (44), M Smith за McIntyre (60), R Smyth за Longair (60).

Реф.: G Finnegan (Надолу).