Laois надминава Уексфорд, за да спечели междинна корона

Мо Нерни вкара 1-05, но това беше превъзходна игра в защита, която помогна на Лаоис да спечели TG4 All-Ireland Football Championship за първи път от 2000 г. след минимална победа над Уексфорд.

Laois изглеждаха удобни и на път да спечелят Мемориалната купа на Мери Куин, когато откриха преднина от десет точки през второто полувреме. Въпреки това Уексфорд никога не се предава.

Гол на Катриона Мъри в 58-ата минута остави само три помежду им, но Лаоис издържа на Кроук Парк.

Laois доминираше в ранните размени, но ритна твърде много широки позиции през първото полувреме. Erone Fitzpatrick видя усилие, което мина през лицето на вратата във втората минута, докато Laura Marie Maher насочи усилията си в 15-ата минута.

Ева Галвин отбеляза първия резултат в мача в първата минута. Махер добави втора точка за Лаос в петата минута, докато Клара Донъли отбеляза първата точка за Уексфорд минута по-късно.

Нерни отбеляза две свободни удари и след това намери вратата с отличен завършек в 18-ата минута, след като получи пас от Галвин. Добра точка от Мъри намали разликата до четири, но това трябваше да бъде последният резултат на Уексфорд от първото полувреме, тъй като Лаос завърши силно.

Ема Лоулър и Фицпатрик стреляха по над две точки, а посочен свободен удар от Нърни даде на отбора на Дони Бренан девет точки преднина на почивката, където те водеха с 1-09 до 0-03.

Второто полувреме не беше преди дори минута, когато Фицпатрик увеличи преднината на своята страна до десет с третата си точка. Резервата на Уексфорд Аойфе Кълън вкара добра точка за своя отбор в 33-ата минута. Кели Киърни и Бърни Брийн добавиха точки за Уексфорд, преди Кълън да стреля ниско встрани в 36-ата минута.

Уексфорд се впусна в търсене на гол, а Айслинг Мърфи спаси добре вратаря на Лаос Еймеар Бари в 39-ата минута, преди Мъри да се върне от свободен удар от гредата.

Поддръжниците на Laois бяха навън в Croke Park

Отборът на Лизи Кент продължи да се бори и изоставаше с шест при оставащи 12 минути. Но в Нерней Лаоис притежаваше качествен играч и тя вкара отлична точка в 51-ата минута.

Крайният защитник на Laois Aisling Donoher беше осъден две минути по-късно. С числено предимство Уексфорд натрупа натиск и Slaneysiders наистина отбелязаха късен гол и точка чрез Мъри, но претърпяха второ поредно поражение във финала.

Голмайсторилаоски: M Nerney 1-05 (4f), E Fitzpatrick 0-03, E Lawlor 0-02 (1f), A Healy, E Galvin, LM Maher 0-01 всеки.

Уексфорд: C Murray 1-03 (1f), K Kearney 0-03, B Breen 0-02, C Donnelly, A Murphy, A Cullen 0-01 всеки.

лаоски: Е Бари; C Dunne, A Donoher, A Kelly; Р. Уилямс, Е. Хили, А. Потс; A Healy, J Moore; E Galvin, LM Maher, E Fitzpatrick; M Nerney, E Lawlor, SA Fitzgerald.

субтитри: J Dunne за Potts (39), S Havill за Fitzgerald (45), A Moore за E Galvin (57)

Уексфорд: г-н Кели; С. Хардинг Кени, А. Халиган, С. Мърфи; O Kehoe, R Murphy, C Donnelly; K Kearney, C Banville; С. Хамилтън, С. Мъри, Е. О’Брайън; Б. Брийн, А. Мърфи, А. Уилсън.

субтитри: Кълън за Хамилтън (30), Си Фокс за Уилсън (41), Уолш за Хардинг Кени (43), Е Томкинс за О’Брайън (45)

Рефери: С Койл (Донегал).