Nunez изпреварва Haaland, докато Reds печелят Community Shield

Новото момче на Ливърпул Дарвин Нунез удари първа кръв в битката на летните суперподписвания с окуражаващо 30-минутно камео, което завърши с последния гол при победата с 3-1 над Манчестър Сити в Къмюнити Шийлд.

Сити, шампионът на Висшата лига от миналия сезон, и Ливърпул, носителят на ФА и Купата на Карабао, и двамата демонстрираха големите си придобивки на стадион Кинг Пауър в Лестър, но уругвайският национал беше този, който изпревари Ерлинг Хааланд от Сити.

Нунес влезе от резервната скамейка в 59-ата минута при резултат 1-1 и присъствието му във въздуха спечели късната дузпа, от която Мохамед Салах изведе Ливърпул напред за втори път.

Но бившият нападател на Бенфика, след като по-рано му беше отказан гол от вратаря на Сити Едерсон, не завърши там и се наведе, за да успее да вкара първия си гол за червените във вътрешното състезание в добавеното време.

Едно ново попълнение на Сити направи своя отпечатък – бившият нападател на Ривър Плейт с цена 14 милиона паунда Джулиан Алварес, който се изкачи от пейката, за да отмени откриването на Трент Александър-Арнолд – но фокусът наистина беше върху големите мъже на върха.

Традиционното вдигане на завесата за сезона се разигра според очакванията, като двата най-добри отбора в страната се изправят отново, но нюансът на това, което може да донесат новите попълнения, привлече интригата.

Халанд вкара 86 гола в 89 мача за Борусия Дортмунд преди преместването си през лятото и вероятно ще добави още много за Сити, след като той и двамата се приспособят един към друг.

Норвежкият национал имаше най-малко докосвания от всички играчи през първото полувреме – осем – и услугата, която получи през цялото време, беше оскъдна.

Но това не означаваше, че той не беше заплаха и когато Анди Робъртсън първоначално го изгони от центрирането на Бернардо Силва, 22-годишният играч реагира най-бързо, за да стреля в изстрел, който третият избран вратар Адриан отби.

Следващият му опит моменти по-късно от друго центриране на Силва не мина толкова добре, тъй като дойде при него на неудобна височина и той не можа да реши какво да прави с него и напълно сгреши.

Но той запази най-лошото си за последно, когато удари напречната греда, когато беше изправен пред отворена врата на шест ярда в добавеното време.

Нунес обаче оправда решението на Юрген Клоп да продължи интеграцията си от пейката.

23-годишният футболист вкара четири гола през второто полувреме в предсезонен приятелски мач срещу РБ Лайпциг, но това не беше достатъчно, за да убеди мениджъра му да го стартира от старта.

Но когато беше представен, той беше сноп от енергия и за разлика от Сити с Хааланд, Ливърпул изглеждаше по-добре подготвен да допълни таланта му.

Фабио Карвальо празнува с Дарвин Нунес

С почти първото си докосване той беше съборен от Едерсън, който бе спасен от засада, а след това вратарят на Сити изтича да блокира удара на Нунес с гърди, след като Джордан Хендерсън го прехвърли.

Нунез е по-скоро традиционен номер девет и по-малко многофункционалният играч, който Клоп обикновено предпочита, но това може да работи в негова полза и когато се изкачи най-високо, за да наведе с глава, топката удари ръката на Рубен Диас.

Реферът Крейг Поусън отхвърли обвиненията за игра с ръка, но след като беше посъветван да се консултира с монитора край терена, той отсъди дузпа и Салах премина покрай Едерсън.

Но Нунес не беше свършил дотук и инстинктът му на бракониер го видя да се наведе, за да успее да успее да успее да успее да успее да победи Робъртсън в нокдауна в добавеното време.

Това беше пулсиращ завършек на мач, който беше на приливи и отливи, с Александър-Арнолд, който изведе Ливърпул напред в 21-ата минута.

Центрирането на Тиаго Алкантара беше избито мигновено под краката на Салах, чийто пас се претърколи подканващо в пътя на крайния защитник, който отправи удар, който просто отби главата на Натан Аке на път през далечната греда.

Сити се подобри през второто полувреме и Алварес, въведен по същото време като Нунес, изравни в 70-ата минута, след като Адриан спаси първоначалния опит на Фил Фодън, но не успя да отскочи.

VAR провери засадата и въпреки че вратарят изглеждаше с две ръце върху топката, след дълго забавяне голът беше определен за легитимен, което означава, че новото попълнение следва възвишените стъпки на Серхио Агуеро и Карлос Тевес като едва третия аржентинец, отбелязал гол в Обществен щит.

Той обаче все още ще играе втора цигулка след Хааланд, докато Нунес е започнал процеса на утвърждаване като дългосрочен вариант на Ливърпул и гарантира, че лятната продажба на Садио Мане на Байерн Мюнхен бързо ще се превърне в закъснение.