O’Callaghan и O’Leary водят пътя като сила на Ballyhea зад Ballymartle

Балимартъл 0-12

Напълно заслужена победа в началния кръг на Cork SAHC за Ballyhea при дъжд, който помете Grenagh в събота, тяхната игра в целия кръг беше твърде остра, за да се бори с Ballymartle, който пропусна твърде много шансове в първото полувреме, за да се превърне в конкурентна битка.

Ballymartle просто нямаше класата на Pa O’Callaghan от Ballyhea. Той стреля с впечатляващи 1-11, 1-3 от игра, с винаги заплашителния краен нападател Юджийн О’Лиъри, трън в защитата им през целия следобед, отбелязвайки превъзходните седем точки от игра.

Беше лошо изиграване на Дарън Маккарти от Ballymartle, ъгълът пропусна две свободни удари и дузпа, страхотно спасена от вратаря на Ballyhea Майки Браун в края на първото полувреме. Резервата Кен О’Калахан също пропусна отлична възможност, след като беше изместен от Саймън Дорни, докато дъждът валеше на оживения терен.

Това остави Ballymartle с 0-5 до 0-11 в просрочие на почивката и наистина усилията им трябваше да бъдат възнаградени повече. Така че O’Callaghan имаше седем от тези точки на Ballyhea от поставени топки, като O’Leary получи три от игра, а Jack Morrissey още един.

Шефът на Ballyhea Джон Мортел беше щастлив след това. „Да, момчетата играха добре днес, бяха добре ориентирани. От известно време чакаме победа в шампионата и беше толкова радостно, че я получихме и я заслужихме.

„Честно казано, очаквахме тежка битка и получихме точно това. Беше трудно да излезем там, времето не беше такова, каквото очаквахме, но се адаптирахме добре и някои от големите ни играчи бяха на върха на играта си.

„Излизаме отново следващата седмица срещу Bride Rovers, но тази победа ще ни даде огромен тласък, тъй като почти целият ни отбор е във форма. Ами бъдете готови.“

Еоган О’Лиъри от Ballymartle откри резултата след пет минути от свободен удар, но техният страж Пол Алън трябваше да направи смело спасяване, за да откаже Джак Мориси от гол на Ballyhea минута по-късно. Въпреки това, точка на Brian Corry донесе на Ballyhea аванс от 0-3 до 0-2 след първата четвърт.

Братята Том и Тиърнан Ханли винаги водеха Балихеа и с Маккарти, който имаше почивен ден от поставени топки, О’Калахан и О’Лиъри се увериха, че Балихеа беше в надмощие на почивката.

С Mikey Morrissey, който следеше опасността от Ballyhea Brian Corry навсякъде, O’Callaghan скоро увеличи преднината на Ballyhea. Въпреки това, три точки от Дорни, Брайън Кори и Маккарти от свободна игра дадоха надежда на мъжете от Каригдун. Но това обещание приключи в 42-ата минута, когато О’Калахан вкара почти от шайбата и резултатът беше 1-14 на 0-10 за влизането на Балихеа в последната четвърт.

Честно казано, Балимартъл никога не се предаде в проливния дъжд, когато резервата Матю Хигинс стреля над две добри точки. Но те никога не можаха да се доближат до добре позната страна в Ballyhea, тъй като още точки от O’Callaghan, Maurice O’Sullivan и няколко красавици от O’Leary сложиха печата върху много обещаващата победа на Ballyhea.

Голмайстори за Ballyhea: P. O’Callaghan 1-11 (0-7 frees, 0-1 ’65), E. O’ Leary 0-7, J. Morrissey 0-2, John Morrissey, M. O’ Sullivan 9-1 всеки.

Голмайстори за Ballymartle: Д. Маккарти 0-4 (свободен), Б. Кори, С. Дорни и М. Хигинс 0-2, Е. О’Лиъри (свободен), Е. Хили (свободен) 0-1 всеки.

БАЛИХЕА: М. Браун; А. Барет, М. Мориси, Л. Ханли; C. Cox, T. Hanley, T. Hanley; J. Morrissey, P. O’ Vallaghan, G. Morrissey; J. Morrissey, E. O’Leary, C. Hanley.

Резерви: Д. Копс за Т. Ханли (50 м), Д. Къртин за К. Ханли (52 м).

БАЛИМАРТЪЛ: П. Алън; Р. Стюарт, Е. Хийли, К. Коулман; Л. Кори, С. Кори, К. Алън; Е. О’Лиъри, С. Дауни; П. Дорни, Дж. Дуайър, Д. Дезмънд; Д. Маккарти, Б. Кори, С. Къминс.

Резерви: К. О’ Калахан за Дуайър (22 м), М. Хигинс за Къминс (ht).

Рефери: Пат Лайънс (Бишопстаун).