Sligo зашемети Shels, за да даде надежда на преследваната глутница

Слиго Роувърс осигуриха най-доброто забавление за деня, като победиха шампионите Шелбърн – и разбиха надпреварата за титлата на Националната лига на SSE Airtricity при жените.

Имаше и победи за Атлон Таун, Бохемианс, Пиймаунт Юнайтед и Уексфорд Ютс.

Peamount United 2-1 Galway WFC

Мач, който трябваше да бъде напрегнат, със сигурност не разочарова, тъй като Peamount дойде отзад, за да събере и трите точки срещу Galway.

Пиймаунт беше този, който започна като по-силния от двете страни с добри владения на топката и опасни шансове за гол.

Осем минути по-късно Dearbhaile Beirne от Peamount центрира, пресечена от Sadhbh Doyle, който с глава насочи удара си малко встрани от вратата.

В 19-та минута Ерин Маклафлин беше преодолян добре от Беки Уолш. Голуей бързо започна да навлиза в играта и се справи добре с натиска на Peamount.

Първият гол в мача падна в 23-ата минута за гостите. Lynsey McKey удари чудесно воле, за да даде предимство на своята страна.

Peamount излезе борбен през второто полувреме и изравнителният гол дойде в 57-ата минута чрез McLaughlin. Голямо усилие от далеч, за да върне отбора си на ниво.Победителят дойде в 74-ата минута за Грах.

Дора Горман пое удара извън наказателното поле и защитата на Peamount остана силна, за да спечели победата за домакините.

Договор Юнайтед 0-3 Уексфорд Ютс

Тази победа увеличава победната серия на Уексфорд до пет, тъй като те отбелязаха три гола над Трейти Юнайтед на Маркетс Фийлд.

Мачът започна бавно и дъждовното време не помогна.

Уексфорд се справи добре, като упражни натиск върху домакините. След 10 минути Елън Молой успя да заобиколи Михаела Мичъл във вратата на Трети, а опитът й беше добре изчистен от гола от Ейми Мадън.

В 12-та минута Беки Уоткинс изведе своя отбор с глава от корнер. Малко преди полувремето Ема Уокър вкара секунда за гостите, за да ги направи два в резултата на почивката.

През второто полувреме Михаела Лорънс от Уексфорд получи втори жълт картон, след като се справи с Ейми Мадън.

Тя се нарани в процеса, тъй като играта трябваше да бъде спряна. След това Ейми Мадън беше свалена отново и трябваше да бъде оттеглена поради контузия.

Елън Молой отбеляза своя гол в 96-ата минута със спокоен завършек, за да осигури на Уексфорд трите точки.

Бохемианс 3-1 Корк Сити

Това беше случай на доверие в търпението и въздействието на резервите, докато Бохемианс се бореше, за да спечели важна домакинска победа.

Корк поведе, когато Аойбхин Донъли нахлу на задната греда, а Бохемианс беше хванат неподготвен с центриране, завъртяно от дясната страна.

Нямаше много качество в шоуто за дълги периоди, но отборът на Дани Мърфи от Корк се бореше за всяка топка и почти удвои преднината си, когато Надин Сюърд видя удар от дистанция в рамката.

Bohs в крайна сметка отговори, когато Aoife Robinson вкара два пъти, а Niamh Prior също отбеляза в последния 15-минутен период, когато директният им подход се отплати.

Слиго Роувърс 3-2 Шелбърн

Ема Дохърти беше героят, когато The Bit O’Red смая лидерите на лигата в Showgrounds.

Родената в Донегал Дохърти вкара два пъти през втория период, за да обърне инерцията в полза на своя отбор, след като влезе на почивката, изоставайки с 2-1.

Пърл Слатъри откри резултата с глава отблизо, преди Алекс Кавана да реализира от пряк свободен удар. Но Джема Макгинес върна едно за домакините.

След паузата Слайго беше по-разгорещен, тъй като Дохърти завърши превъзходно два пъти, за да развали дебюта на бившата американска националка Хедър О’Райли, която влезе от пейката за Шелс.

Атлон Таун 2-1 DLR Waves

Athlone дойде отзад, за да победи Waves на стадион Athlone Town след трудна игра.

Кейти Малоун отбеляза първия гол в мача за DLR Waves след 18 минути. Софи Уотърс задържа добре топката и намери Аойфе Брофи да нахлува в наказателното поле. Брофи пусна опасна топка към Малоун, който я вкара.

Защитата на Waves беше трудна за победа и Athlone трябваше да работи усилено, за да постигне изравнителен гол. В 36-ата минута домакините получиха корнер.

Джесика Хенеси бе тази, която отбеляза гола, след като върна топката с глава назад в мрежата. Беше трудно второ полувреме и за двете страни, тъй като те се отменяха достатъчно често.

Късметът обаче беше на страната на Атлон, тъй като в 54-ата минута Мюриан Девани центрира топката в наказателното поле, а защитникът на Уейвс Джес Глийсън прати топката в собствената си врата.

Атлон стигна до трите точки от срещата, което ги накара да останат на трето място, само на една точка зад Уексфорд Ютс.