Stormers стачкуват късно, за да разбият сърцата на Ълстър в полуфинал на URC · The42

Стормърс 17
Ълстър 15

Джон Кардинели съобщава от стадиона в Кейптаун

ПРИКАЗКАТА ПРОДЪЛЖАВА за Stormers на Джон Добсън, които спечелиха 10-ата си успешна победа в събота, за да се класират за първия финал на Обединеното първенство по ръгби.

В началото на сезона Стормърс бяха затруднени от финансови и административни проблеми. Малко, ако има такива, дадоха шанс на базирания в Кейп отбор да продължи към плейофите на URC, да не говорим за предизвикателство за титлата.

И все пак, ето ни, около девет месеца по-късно, със Stormers, които ще бъдат домакини на финал на URC в цяла Южна Африка. Прошепнете го, но Стормърс ще влязат в решаването на следващата седмица срещу Булс като фаворити за вдигане на трофея.

Източник: Steve Haag / INPHO

Резултатът на стадиона в Кейптаун в събота завърши новаторския уикенд за южноафриканското ръгби. По-малко от 24 часа след като Булс завършиха едно от големите ръгби кражби в Дъблин – осигурявайки първата клубна победа на Южна Африка на ирландска земя по време на процеса – Стормърс победиха Ълстър чрез преобразуването на Мани Либбок след гудката.

Ълстър влезе в този сблъсък с точка за доказване – загуби от Стормърс при противоречиви обстоятелства през април. След това поражение, явно разстроен треньор Дан Макфарланд каза, че Ълстър е по-добрият отбор.

Полуфиналният сблъсък предостави на Ълстър възможността да изправи рекорда. Преди мача Добсън говори за силните страни на Ълстър в мача и във въздуха. Треньорът на Стормърс смяташе, че Ълстър ще предостави на отбора на Кейп най-трудния тактически тест досега.

Стормърс хвърлиха първия значителен удар в двубоя, когато отбелязаха опит чрез търкалящ се мол в четвъртата минута. Първоначално реферът Майк Адамсън отсъди опит за дузпа, но впоследствие отсъди опита на проститутката JJ Kotze.

Домакините поставиха още една солидна платформа дълбоко в територията на Ълстър и се оформиха така, че да преместят топката към откритата страна. Evan Roos премина към късата страна и намери Herschel Jantjies в пространството на тъчлинията. Scrumhalf на Stormers върна топката към номер 8, който докосна, за да даде преднина на своя отбор с 10-0.

Ълстър отвърна веднага, като отбеляза гол чрез Роб Балукун в десния ъгъл. Партизанската тълпа на стадиона в Кейптаун почувства, че последният пас към Baloucoune е пътувал напред, и продължи да освирква Джон Куни, докато той подреждаше преобразуването. Скрамхалфът се подхлъзна при приближаването му до тия и опитът се отклони широко.

Но инерцията беше с Ълстър в последните етапи на полувремето. Стюарт Мур отбеляза, след като Ълстър намери повече място в широките канали и този път Куни не направи грешка с реализацията.

Ълстър започна да изпълнява своята игра с ритане по въздух с опустошителен ефект. Тяхната защита отблъсна вълна след вълна от атака на Stormers и спечели незначителна победа, след като Libbok се плъзна в джоба и прати опит за отпадане на гол.

Кууни заби дузпа точно върху стрелбата, за да даде преднина на своя отбор с 15-10 на полувремето. Както беше случаят в мача в лигата между тези страни, Ълстър изглежда ставаше все по-силен с напредването на състезанието.

Гостите повишиха скоростта си през третата четвърт. Те започнаха да пробиват защитата на Стормърс с лекота и може да са вкарали два пъти, ако не и няколко ненавременни грешки.

Ълстър отхвърли удар към вратата в полза на лайнаут и опитайте. Стормърс обаче успяха да форсират обрата и да напуснат половината си.

В другия край на терена Стормърс пропуснаха златна възможност, когато отбиха дузпа пред стълбовете. След това Либбок продължи да пропуска докосване.

Изглежда, че мачът губи Ълстър, след като Стормърс бяха санкционирани за груба игра. Замяна на ключалката Адре Смит получи червен картон в 71-ата минута, след като влезе в контакт с лицето на играч на Ълстър.

Някак си домакините успяха да отвърнат на удара и да си спечелят дузпа в 22 на Ълстър. Друг удар обаче кулминира с нов обрат.

ВИЖТЕ СПОРТ
РАЗЛИЧНО

Приближете се до важните истории с изключителен анализ, прозрение и дебат в The42 Membership.

Станете член

И въпреки това Стормърите продължаваха да идват. Прозвуча последният рев и Адамсън отсъди още една дузпа за домакините пред гредите.

Страната от 14 души избра схватка. Дълъг пас към немаркиран Уорик Гелант доведе до пет точки в левия ъгъл и изправи публиката на крака.

При заключени резултати при 15-15, Libbok беше оставен с трудна реализация, за да спечели играта.

Либбок пропусна два предишни удара и беше допуснал редица грешки в общата игра. С всичко на линия, обаче, той се държеше да раздели вертикалните на две части – и да спечели на отбора си място във финала на URC.

Голмайстори на Стормърс: Опитва: JJ Kotze, Evan Roos, Warrick Gelant Conversions: Manie Libbok [1 from 3]

Голмайстори на Ълстър: Опит: Роб Балукун, Стюарт Мур Превръщания: Джон Куни [1 from 2] Дузпи: Джон Куни [1 from 1]

STORMERS: Уорик Гелант, Сибело Сенатла, Рухан Нел, Дамян Вилемсе, Леолин Зас (Годлен Масимла 34′), Мани Либок, Хершел Янджис; Стивън Китшоф (капитан, Брок Харис 77′), Джей Джей Коце (Андре-Хуго Вентер 68′), Франс Малхербе (Нийтлинг Фуше 61′), Салман Моерат, Марвин Ори (Адре Смит 68′, Деон Фури (Нама Шаба 27′, 68 ‘), Hacjivah Dayimani, Evan Roos.

ЪЛСТЪР: Стюарт Мур, Роб Балукун (Бен Моксам 47′), Джеймс Хюм, Стюарт Макклоски, Итън Макилрой, Били Бърнс, Джон Куни, Андрю Уоруик (Нейтън Доук 71′), Роб Херинг, Том О’Тул, Алън О’Конър (Киърън Тредуел 68 ‘), Иън Хендерсън (капитан), Маркъс Риа, Ник Тимъни, Дуейн Вермюлен.

Рефер: Майк Адамсън [SRU].